Jump to content
×
×
  • Create New...

[HELPER] Miguel Alfredo [Mihoc11 / 1797]


Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

Numele real: Mihoc Cosmin
Varsta reala: 17 ani
Orasul unde traiti: Roman
Cu ce va ocupati: elev
Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: da
Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: da
De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Eu cred ca merit aceasta functie deoarece am o experienta destul de mare pe acest joc, implicit pe aceasta comunitate. Experienta dobindita de-a lungul unui an intreg in care am reusit sa inteleg destul de bine conceptul de role-play si regulamentul acestui server si logica din spatele lui. Deoarece sunt elev si nu am responsabilitati foarte mari in viata de zi cu zi pot sa imi dedic destul de mult timp acestei comunitati, timp in care mi-ar placea sa pot sa ajut jucatorii si sa ajut la dezvoltarea acestei comunitati prin munca mea. Inca un lucru pentru care cred ca merit aceasta functie este faptul ca sunt capabil sa abordez situatiile tensionate cu calm si sa fiu obiectiv in cazul unui conflict.
Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Sunt un simplu baiat de 17 ani, vesel, matur si integru. Imi place mult cunosc oameni noi, sa interactionez cu cat mai multe persoane si sa ma dezvolt cat mai mult in fiecare domeniu in care ma regasesc.
 

Informatii de pe joc:

 

Numele din joc (Buletin): Miguel Alfredo
Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): Mihoc
Ore jucate pe server: 880
De cat timp jucati pe server: prima interactiune cu aceasta comunitate am avut-o in septembrie 2020 insa joc zilnic din ianuarie 2021
Cat timp acordati serverului pe zi: in jur de 4-5 ore, poate chiar mai mult in anumite zile
Sanctiuni anterioare pe server: un ban provizoriu de 3 zile
ID-ul din joc: 1797
Averea detinuta in joc: undeva la 5 milioane
Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: nu, deloc
Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): nu
Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?:In prezent deja incerc sa am o conduita cat mai ok si sa fiu un exemplu pentru cei din jurul meu. Daca as obtine aceasta functie m-ar motiva sa fac in continuare aceste lucruri cat mai ok si sa ii indemn si pe altii la aceste lucruri.
Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Eu cred ca un helper are datoria sa ajute persoanele noi pe comunitate, sa le ghideze spre regulament si spre discord. Un helper trebuie sa ajute jucatorii in momentul in care au probleme mici/uzuale, cum ar fi un tp sau mici nelamuriri legate de situatii role-play. Tot odata un helper cand trebuie sa rezolve un ticket in care este deschis un conflict trebuie sa fie persoana de mijloc, sa ii calmeze si sa le explice ce nu este in regula si ce este. Helper-ul trebuie sa fie mereu calm si deschis, sa abordeze obiectiv toate situatiile si sa se ghideze intotdeauna dupa regulament, nu dupa propria experienta, etc.
Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: da
Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: da

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share