Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Jessica Rossetti [ Jessica / ID: 662 ]


Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Manic Jessica.
  • Varsta reala: 17.
  • Orasul unde traiti: Iasi.
  • Cu ce va ocupati: Eleva.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Evident.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Da.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): În general, obiceiul de a ajuta persoane îmi stă în caracter. Datorită faptului că am foarte mult timp liber pentru FiveM, îmi oferă o șansă mai mare să pot ajuta cât mai mult persoanele care au probleme/nelămuriri legate de joc, atât pe chat, cât și în-game. Prin faptul că am o vechime destul de măricică pe comunitate, am ajuns să capăt un bagaj decent de cunoștințe despre server și cum acesta funcționează. Ador munca în echipă, să împart idei și sfaturi, iar dacă am o nelămurire legată de un subiect nu ezit să întreb. Când sunt probleme tensionate, încerc pe cât posibil să le aplanez cu vorba bună și calm, încât să duc o treabă la bun sfârșit, ca toate persoanele implicate în acel incident să fie mulțumite și să nu existe neînțelegeri pe parcurs.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte):  Sunt o persoane sociabilă și prietenoasă, dar uneori mai am și momente de timiditate. Sunt muncitoare și implicată. Ador să leg prietenii și să fac activități de grup, dar, ca orice persoană, am momente în care doresc să fiu singură, deoarece atunci îți înțelegi cel mai bine gândurile și poți să iei unele decizii mai ușor. Ofer respect oricărei persoane și nu fac diferențieri, fiecare om este unic în felul sau și așa trebuie tratat. În timpul liber mă joc FiveM, respectiv pe FPlayT, cât și alte jocuri.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Rossetti Jessica.
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): 𝒷 𝒶 𝒷 𝓎
  • Ore jucate pe server: 1375.
  • De cat timp jucati pe server: De vreo 8 luni.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: vreo 8-9 ore pe zi in medie.
  • Sanctiuni anterioare pe server: 2 warn-uri pentru powergaming.
  • ID-ul din joc: 662.
  • Averea detinuta in joc: Un tir Phantom, TUG, Prelata Mare, Audi R8, Rubicon, motor Kawasaki, Colorad si inca cateva masini impreuna cu o suma de bani impachetata, ar valora aproape 5 milioane.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Personal, nu mă consider o persoană rea sau cu o reputație proastă, dar din pricina faptului că sunt o persoană foarte prietenoasă, vorbăreață și emotivă, am ajuns să-mi fac anumite anturaje proaste, cărora le-am oferit încredere oarbă și din cauza asta s-a ajuns la niște vorbe care mi-au adus o anumită reputație, puțin deplorabilă, față de anumiți jucători de pe server din cauza acțiunilor de Roleplay pe care le-am avut, unele fiind cunoscute. De aceea, am decis să aplic în echipa FplayT și pentru a dovedi că nu sunt exact așa cum mă consideră anumiți playeri de pe această comunitate. Vreau să merg pe o cale mult mai bună și să ajut comunitatea, deoarece majoritatea timpului liber pe care îl dețin mi-l petrec aici, ajutând playerii atât cât am posibilitatea, in majoritatea timpului răspunzând la întrebările de pe chat, iar de cand am primit accesul dVeh, am plecat la "vanatoare" de mașini abandonate. Vreau să si demonstrez că pot face o schimbare in bine, dacă mi se va oferi o șansă cat de mică de a demonstra acest lucru.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Cum spune și funcția obținută, aș încerca pe cât mai mult posibil să ajut membrii comunității noastre. Timpul liber îmi oferă foarte mult această șansă, pe care o voi folosi la maxim pentru a demonstra că FPlayT este una dintre cele mai bune comunități de FiveM din România, atât pe partea de staff, cât și pe cea de Roleplay. O să-mi ofer pe cât posibil ajutorul față de membrii staff, încât să ne putem egala treaba de staff, cât și cea de roleplayer, să existe timp pentru amandouă.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Funcția de Helper și nu numai, se ocupă cu ajutorul playerilor de pe comunitate. Aceștia încearcă pe cât posibil să influențeze membrii într-un mod pozitiv, fără a încălca regulamentul și a avea o atitudine cât mai okay. Rezolvarea problemelor ce apar și nelămuririle jucătorilor este principala funcție a unui Helper. Totodată, orice membru staff trebuie să fie un exemplu pentru membrii de pe comunitate din toate punctele de vedere, atât pe partea de Roleplay, cât și pe partea de comportament.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da, filmez cu instant replay si obs.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share