Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Ploiesteanu Gica [TheCanadian/ ID:11892]


Recommended Posts

Model aplicatie HELPER

 

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Ionescu Alexandru-Gabriel
  • Varsta reala: 17 
  • Orasul unde traiti: Bucuresti
  • Cu ce va ocupati: Sunt elev in cadrul CEVM , iar unoeri mai profesez in cadrul unor joburi part-time  ( de la steward pana la job uri in domeniul logistic ) 
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?:
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: DA
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Sincer nu sunt cu nimic mai deosebit fata de ceilalti candidati , singurul lucru pe care eu l-as face personal ar fi ca inainte sa ofer o sanctiune si sa incerc sa le explic exact cu ce au gresit ! Consider ca calmitatea pe care o ofer in anumite momente poate fi un avantaj incercand mai intai sa le explic playerilor cu ce au gresit , pentru ca doar spunand-ui greseala respectivului nu rezolvam nimic  doar sanctionandu-l pentru ca data viitoare va gresi si va face acelasi lucru ! 
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Va salut , numele meu este Alex , prietenii mei din lumea virtuala ma stiu cunoscut sub seudonimul de Canadianu sau Canada !   
    Sunt un baiat simplu de treaba ce incearca sa ajute pe toata lumea , cu un bun simt al umorului , ca si pasiuni baschetul ( jucand baschet de 7 ani ) si jocurile pe calculator  ! Pasiunea mea pentru acest domeniu a inceput inca de la o varsta frageda , stricandu-mi mereu calculatorul iar parinti mei platind sume uriase pentru o simpla reinstalare de windows sau alte chestii de genul pe care le puteam rezolva foarte simplu si eu singur ! Am inceput sa ma documentez de pe youtube astfel usor , usor  incepand sa prind si eu cat de cat din tainele domeniului it ! 

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin):Ploiesteanu Gica 
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat):The Canadian
  • Ore jucate pe server:600H
  • De cat timp jucati pe server: Din luna Mai , am inceput sa ma joc zi de zi 
  • Cat timp acordati serverului pe zi: 3-5 ore
  • Sanctiuni anterioare pe server: Un ban pentru condus non-rp  3 zile ( in luna iulie ) , si un warn pentru Power-Gaming
  • ID-ul din joc:11892
  • Averea detinuta in joc: 300k  bani curati , 320k bani murdari , astasamente in valoare de 200k murdari , prelata cu cap de tir la 150k , bugatti chiron vip , colorado , mustang 67 , BMW e28 , un jet-ski 
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?:Nu , chiar din contra lumea cand aude de "Canada " ma stie un baiat la locul lui cu o reputatie ok  . 
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple):Nu , mereu cand am avut probleme am vorbit respectuos  si daca am gresit mi am asumat ! 
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?:  Dupa cum am spus si mai sus , as incerca sa le explic playerilor cu ce au gresit  si daca sanctiunea este de o natura minora as incerca sa i iert sau sa le ofer o sanctiune mai mica ! Sunt de parere ca doar spunand-ui repsctivului greseala fara ai explica exact cu ce a gresit si ai spune alte alternative roleplay ce ar fi putut face ca sa evite aceasta greseala este egala cu 0  pentru ca el va gresii si va continua sa greseasca incontinuare repetand greseala ! 
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Un helper se ocupa cu ajutarea playerilor in cazul in care acestea detin o intrebare sau nu stiu anumite comenzi  ce i ar putea ajuta intr - o actiune rp sau nu stiu daca este corect sa faca un anumit tip de rp , practic helperul se ocupa cu ajutarea playerilor in momentul in care este intrebat ! 
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?:Da
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?:Da
Link to comment
Share on other sites

Sunt contra acestei aplicații din simplul fapt ca nu cunoaște regulamentul serverului scris. Este o persoană destul de problematică cand vine vorba de intercatiune pe server. Pe lângă toate astea a fost iertat de multe ori la tickete pentru suferințe si alte probleme. Este o persoană foarte toxică și nu poate accepta sa piardă un rp, face ticket de fiecare data pentru motive care nu există pentru ca nu știe regulamentul.

Edited by Pro XtreMm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Datorita faptului ca tu nu ai avut cea mai buna interacțiune cu mine personal , asta nu înseamnă că celelalte persoand cu care am interacționat au avut aceeași  părere negativa , din contra după cum am și spus majoritatea persoanelor cu care am interacționat au o părere buna ! Mulțumesc anticipat pentru atenție! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share