Jump to content
×
×
  • Create New...

[HELPER] Alexandru Dima [BeastNight / ID:645]


Recommended Posts

Model aplicatie HELPER

 

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Alexandru
  • Varsta reala: 21
  • Orasul unde traiti: București
  • Cu ce va ocupați: student 
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Desigur
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?:  Da.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Consider ca merit aceasta funcție deoarece intr-o perioada relativ mică, am reușit sa capăt o experiență, sa cunosc serverul și sa ofer ajutor playerilor noi, cât și sa explic dacă s-a greșit ceva și sa încerc sa rezolv problema.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte):  numesc Alexandru, am 21 de ani și sunt o fire deschisa, căreia ii place sa cunoască oameni, care știe când sa glumească și când trebuie sa fiu serios. Sunt student în anul 3 la facultate, am destul de mult timp liber pentru diferite hobby-uri, cum ar fii plimbările, călătoriile, jocurile, sala, etc.. Ceea ce îmi place cel mai mult este sa mă documentez despre un anumit domeniu sau un anumit lucru pe care intenționez sau chiar îl fac, pentru a știi exact ce trebuie sa respect, sa fac și sa nu ajung sa fac anumite greșeli sau sa regret eu pe viitor.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Alexandru Dima
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): BeastNight
  • Ore jucate pe server: 1850 ore 
  • De cat timp jucati pe server: de aproape 1 an
  • Cat timp acordati serverului pe zi: în jur de 6-7 ore/ zi
  • Sanctiuni anterioare pe server: 1 ban pentru suferinte OOC
  • ID-ul din joc: 645
  • Averea detinuta in joc: În jur de 20 milioane
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: nu
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple):da, dar sper ca s-a rezolvat problema, iar pe viitor sa nu mai apăra.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Nu  face absolut nimic diferit,  decât ca m-aș implica mult mai mult în activitatea pe server, astfel încât sa nu mai fie playeri care sa aibă nevoie de ajutor, iar helperii sau gradele superioare sa nu fie. Aș putea încerca sa comunic cât mai mult cu playerii noi, astfel încât sa înțeleagă și ei termenul de ADVANCED ROLEPLAY, astfel încât sa se poată bucura de un gameplay frumos și fără failuri.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: În opinia mea, un Helper se ocupa în mare parte cu întrebările/ nelămuririle jucătorilor, cu explicarea a unor lucruri care au fost greșite, dacă s-a întâmplat vreun fail și încercarea cât mai mult a explica Playerului care a greșit ceea ce s-a întâmplat, ca pe viitor sa nu se mai întâmple lucrul asta. Consider ca un Helper, mai exact staff-ul este imaginea serverului atunci când intrii pentru prima data pe server sau de-a lungul timpului cât joci pe comunitate, iar ei trebuie sa fie cât mai atenți în ceea ce fac, atenți în explicații, dar mai ales și atenți în legătură cu greselile care se fac de-a lungul unui roleplay. Un alt argument la aceasta întrebare ar fii ca se ocupa cu ticketele pe care jucătorii le fac, un ștersul de mașini, cu răspunsul la reclamații, cu oferirea suportului atunci când este nevoie și nu în ultimul rând cu răspunsurile exacte și corecte la întrebări/ nelămuriri.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share