Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Stephen Hermann [ Guminsky / ID : 18250 ]


_Andrei_
 Share

Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Andrei Nicu
  • Varsta reala: 17
  • Orasul unde traiti: Piatra Neamt
  • Cu ce va ocupati: Elev in clasa a XI-a.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Da.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Da.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Consider ca merit aceasta functie deoarece am mai activat in acest domeniu in alte jocuri precum: -MTA ( 2017-2020, aici am avut prima mea interactiune cu o functie STAFF pe un server de hard-roleplay). -Arma 3 (2020 - 02.2021, in acest joc am avut ultima mea interactiune ca si membru STAFF pe un joc/server roleplay). Dupa ce mi-am incetat activitatea de Membru STAFF pe toate jocurile, am decis sa ma apuc de FiveM pe serverul FplayT Romania. La inceput nu mi-am dorit sa detin o functie staff pe acest server, dar cu timpul am inceput sa pun pasiune in tot roleplayul pe care il practic si am luat decizia sa ma pot implica mai mult, sa aplic pentru functia de Membru STAFF. -De ce am luat aceasta decizie? Am luat aceasta decizie deoarece doresc sa ma implic in ajutorul jucatorilor noi care incearca sa se acomodeze cu termenul de advence roleplay mai exact sa ii ajut sa stapaneasca situatiile de roleplay fara a le strica sau a le deranja. Mai consider ca aș merita aceasta functie deoarece imi dedic mare parte din timp serverului si o voi trata cu multa seriozitate, iar toate lucrurile pe care le voi face vor fi mereu facute din placere pentru a ajuta comunitatea cat si playerii sai. 
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Ma numesc Andrei, am 17 ani, locuiesc in Piatra Neamt si sunt elev in clasa a XI-a. Ma clasific ca o persoana calma, intelegatoare, prietenoasa, impartiala, cu simtul umorului, bine educata si cu cei sapte ani de acasa. Nu tratez cu superfcialitate nicio sarcina pe care ma angajez sa o duc la bun sfarsit. Ma consider o persoana careia ii place sa promoveze seriozitatea si respectul reciproc. Imi mai place sa ajut persoanele din jurul meu punandu-le pe calea cea buna si sa le invat sa se descurce pe viitor in lucruri pe care le-au gresit in trecut.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Stephen Hermann
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): Guminsky
  • Ore jucate pe server: 917+
  • De cat timp jucati pe server: 18.05.2021 (6 luni)
  • Cat timp acordati serverului pe zi: 3-4 ore 
  • Sanctiuni anterioare pe server: -
  • ID-ul din joc: 18250
  • Averea detinuta in joc: 2 Masini la 400.000; Un apartament la alta complex; 6 masini sub 100.000; 125.000+ bani in banca.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Daca as obtine aceasta functie voi reusi sa ii ajut pe playeri noi cu acomodarea termenului de roleplay, indrumandui spre regulament si discord pentru a nu avea goluri in roleplay dar sa fie si cu toate noutatile la zi. Voi incerca sa imi dedic mai mult timp serverului, sa fiu activ seara cat si noaptea sa mearga ticketele mai rapid intru-cat playerii sa nu mai fie nevoiti sa astepte (in unele cazuri, mult timp) un Membru STAFF.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Un helper ii ajuta pe playeri sa isi rezolve diferitele probleme/nelamuriri pe care le au legate de server prin tickete in game sau discord. Helperul se mai ocupa cu monitorizarea chatului, raspunderea la intrebarile playerilor de pe acesta si stergerea de masini abandonate. Un helper le explica jucatorilor ce au facut gresit intr-o situatie roleplay si in anumite cazuri chiar sa ii sanctioneze. Parerea mea este ca nu mereu totul se rezuma la a sanctiona playerii ci mai mult in a le explica acelor persoane ce au gresit iar in cazuri foarte grave si/sau la mai multe abateri sa fie sanctionati. Helper-ul trebuie sa asigure faptul ca actiunile roleplay la care ia parte se desfasoara in conformitate cu regulamentul si nu trebuie sa trateze niciun jucator cu superficialitate. Trebuie sa asculte playerii si sa le ofere siguranta ca ii pot cere ajutorul oricand au ei nevoie.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share