Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Don Stefanos [ Don Stefanos/ ID: 12520]


Recommended Posts

1 hour ago, donstefanos said:
  • Numele real: Stefanos Donald
  • Varsta reala: 29
  • Orasul unde traiti: Cluj
  • Cu ce va ocupati: Streamer
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Sunt de acord.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?:  Da.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte):

    Vreau să obțin rolul de Helper deoarece consider că dețin abilitățile mentale cât și fizice pentru a gestiona anumite situații OOC cât și IC, ducând astfel la reformarea, modelarea și crearea unei comunități mai bune, cât mai aproape de țintă principala a serverului și anume "Roleplay Avansat" .

    Descrierea dumneavoastră (Minim 20 cuvinte): Mă numesc Stefanos Donald, sau Ștefan, Sunt născut într-un liceu mediocru unde nu prea mi-a plăcut cartea, mereu eram cel mai problematic din clasa. Am urmat o facultate care din păcate nu m-a ajutat la nimic. Am avut 2 joburi , primul dintre ele fiind execrabil cu un salariu de 860 de RON pe luna(asta prin 2015) , urmând să fie mărit la 1200 RON prin 2016. 
    În primăvară anului 2017 doresc o schimbare radicală și schimb jobul , urmând să am un job oribil cu un program  "Bolșevic" unde trebuia să mă supun ordinelor managerilor și a superiorilor mei, trebuind chiar să mănânc obligat în pauză de masă la ora 12:00 chiar dacă mie îmi era foame pe la 10. 
    În 2022 după o ceartă în familie, plec spre casă, găsesc un costum futuristic cu o masca și niște ochelari de ski, și mă apuc de streaming. Având și jobul, cu un program 10 - 18 , făceam streaming după muncă și după un an de "Jogging" paralel între locul de muncă și stream, mă hotărăsc să demisionez din funcția de "sclav" al unei companii.

    Descopăr lumea streamingului, un tărâm necunoscut, îmi dedic tot timpul doar acestui lucru care devenea ușor o pasiune, și câștig ușor ușor teren.  În 2021 după o eșuare de a face un live cu jocul GTA San Andreas (nu îmi rula jocul Full Stream) un băiat îmi sugerează FIVE M (GTA V).

    După o luna de cercetare, prin multitudinea de servere, într-un final îmi face cu ochiul un server care era pe locul întâi. Ca printr-o ironie a sorții , mă lovesc că de un zid rigid și parcă de neclintit: "Testul de intrare pe server". După lungi mesaje frauduloase în stânga și în dreapta, găsesc o scurtătură, o crăpătură în zidul infinit parcă creat de Constantin Brâncuși, zăresc fâșia de lumină din spatele lui. După 10 luni de întâmplări , greșeli, lucruri frumoase, certuri, momente memorabile, învăț regulamentul la perfecție, descopăr adevăratul sens al RolePlaying-ului mă hotărăsc să scriu acest mesaj, bând dintr-un Tymbark cu Mere Zmeură și Mentă.

  • ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
     
  • Numele din joc (Buletin):Don Stefanos
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat):donstefanos
  • Ore jucate pe server: 1300+
  • De cat timp jucati pe server: 10 luni
  • Cat timp acordati serverului pe zi: 8 ore minimum
  • Sanctiuni anterioare pe server: Condus Non-RP, Multiple Greseli, Somn in loc public
  • ID-ul din joc: 12520
  • Averea detinuta in joc: Familia Stefanos
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Nu as face nimic diferit, as continua sa lucrez la ce au cladit oamenii.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Cu ajutorul comunitatii si tragerea la raspundere a persoanelor problematice
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da

Cel mai tare om de pe sv , dupa roleplay ul cu jaf ul merita aceasta functie

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share