Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Alx DoDy [ DoDy / ID: 31771 ]


Recommended Posts

Informatii din viata reala:
 
 
 
 
           Numele real: Dodita Alexandru
  • Varsta reala: 21
  • Orasul unde traiti: Cluj-Napoca
  • Cu ce va ocupati: Momentan student.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Absolut.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Da. In aceste multe ore am invatat cat de bine s-a putut regulamentul, fie din intamplari, fie din greselile altora, chiar si ale mele.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Consider ca activitatea mea pe server este unul dintre principalele motive alaturi careia s-ar adauga seriozitatea cu care obisnuiesc sa tratez lucrurile cat si experienta acumulata de-a lungul timpului.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Momentan student la o facultate din Cluj care din pricina acestui fapt are destul de mult timp liber iar in ultimii ani s-a dedicat in mare parte si Fivem-ului facandu-i placere sa petreaca timp pe acest server. Luand in considerare parerile celorlalti despre mine si privindu-ma din exterior, ma consider o persoana serioasa, ambitioasa, avand o gandire logica ce ma descrie cat si aptitudinea de a ameliora un conflict dar in acelasi timp de a empatiza cu cei din jurul mei. Mai mult as lasa actiunile mele sa ma descrie.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Alx DoDy
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): DoDy
  • Ore jucate pe server: 3300+
  • De cat timp jucati pe server: M-am alaturat acestei comunitati de prin vara lui 2021. De atunci si pana acum am acumulat foarte multa experienta, petrecand mult timp in joc.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: Sincer sa spun, o medie ar fi de aproximativ 8 ore pe zi. Sunt zile in care stau de dimineata pana seara datorita faptului ca nu am alte ocupatii, dar sunt si zile mai aglomerate cand prefer sa ma ocup strict de problemele ce apar (cu mafia) cat si de o serie de tickete (daca voi avea ocazia).
  • Sanctiuni anterioare pe server: Sincer, la inceput am fost putin buimac incercand sa acaperez cat mai rapid ore pentru a face parte din medici (crezandu-ma pe SAMP), luand astfel ban pentru un bug de anti-afk, 1 ban /d mort recunoscut de Storm ca a fost putin fortat, 1 ban de RDM care nu a fost chiar concluzionat ci mai mult de o treaba IC si unul de iesire din PD.
  • ID-ul din joc: 31771
  • Averea detinuta in joc: La un calcul undeva la 30-40 mil dar majoritatea investiti in vehicule sau materiale. Strict cash undeva la 20 mil.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu. Sunt o persoana foarte prietenoasa si imi place foarte mult sa ma cunosc cu cat mai multe persoane si sa ma inteleg cu toti deoarece fiecare avem de castigat intr-o relatie de prietenie.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu deoarece nu am avut motive, iar pe langa asta, respect cand cineva imi spune daca am gresit pentru ca sunt in cautare sa invat lucruri, nu sa ma contrazic cu cei din jur si sunt o persoana care mai mult asculta decat vorbeste.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Cu siguranta nu as vrea sa sune ca vreun politician nou care preia o functie importanta dar in principiu as fi foarte activ pe partea de tickete, atat seara tarziu cand toata lumea urla "admini on?" dar si dimineata cand mai exista cate o problemuta, avand destul de mult timp liber.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Un Helper se ocupa in primul rand cu bunastarea celor de pe server, fie ea pe chatul OOC unde poate ajuta cu informatii sau hinturi pentru jucatorii noi care nu stiu probabil fie pe ce deschizi un inventar, fie cum sa-si faca un buletin pentru inceput, etc, dar si pe partea de tickete unde trebuie sa dea dovada de un profesionalism aparte, comunitatea noastra fiind, cel putin din punctul meu de vedere, pe primul loc in acest top de RP. In al doilea rand, un Helper ar trebui sa se ocupe de ajutarea atat a playerilor noi care incearca sa se adapteze la lucruri noi, cat si playerilor mai experimentati, care au diverse probleme, fie ele mai complicate sau mai putin complicate. Helperul, din punctul meu de vedere, reprezinta imaginea acestui server si a comunitatii noastre, drept urmare acesta trebuie sa fie imaculat din toate punctele de vedere.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da, desigur. In momentul de fata folosesc Nvidia Instant Replay unde pot salva ultimele 20 de minute cat si OBS.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Clar. Total de acord. Multumesc pentru timpul acordat
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share