Jump to content
×
×
  • Create New...

[HELPER] Miguel Angel Felix Gallardo [dau din OZN / ID:217]


dau din OZN
 Share

Recommended Posts

Model aplicatie HELPER

 

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Marin Vasile Andrei
  • Varsta reala: 17 ani
  • Orasul unde traiti: Tecuci
  • Cu ce va ocupati: Sunt inca elev, dupa facultate o sa ma angajez ca 'Inginer IT-ist', desigur daca voi intra la facultatea dorita si voi trece toate examenele cu note destul de bune.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Desigur, daca voi ajunge sa detin functia de helper o sa las deoparte prieteniile cand vine vorba de acordat sanctiuni si in cam orice actiune ce tine de functia de helper.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Desigur, incerc sa il repet de fiecare data cand uit cate ceva, ori nu imi aduc aminte pe moment.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Cred ca merit aceasta functie deoarece imi doresc sa ajung cat mai departe pe acest server, imi doresc sa joc cat timp aceasta comunitate va exista, incerc sa am un comportament exemplar, chiar daca o data la cateva luni am scapari ( spre exemplu, azi am avut o mica scapare, a fost greseala mea si imi asum acest lucru ), de cate ori cineva a intrebat ceva pe chatul ooc din joc sau pe sectiunea de 'discutii ooc' din cadrul serverului de discord am incercat sa ajut cu ce am stiut. Timpul in care am jucat pe acest server m-a ajutat sa inteleg multe lucruri despre cum decurg activitatile pe server, acest fapt imi confera un punct in plus deoarece ma poate ajuta pe viitor in problemele playerilor care joaca pe server.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Salut cititorule, ma numesc Marin Vasile Andrei, am 17 ani si sunt din orasul Tecuci, judetul Galati. Sunt elev in clasa a 11-a si studiez la un liceu din acest oras, profil Matematica - Informatica intensiv, specializare Germana. Imi placea sa joc jocuri pe calculator inca de la varsta de 3 ani, de cand am primit primul meu calculator, fapt ce m-a motivat sa ma inscriu la acest profil, stiind ca se face mai multa informatica ca la celalalt profil. Viata mea este una buna, chiar daca anul trecut am fost aproape de moarte, chiar daca acest lucru nu conteaza. Intamplarile din cadrul accidentului m-au intarit si m-au maturizat aducandu-ma in adolescentul care sunt azi, un adolescent visator si plin de viata, chiar daca am trecut prin multe. Imi place sa socializez si sa-mi folosesc timpul liber jucandu-ma, citind sau, mai nou, rezolvand exercitii pentru a ma pregati din timp pentru examenul maturitatii. Imi doresc sa ajung un om de succes, castigandu-mi paine cinstit, dar fara sa imi cauzez probleme de sanatate mai multe decat am in momentul de fata. De obicei, incerc sa ma comport frumos cu toata lumea, dar daca nu sunt tratat la fel, ma schimb la 180 de grade si incerc sa evit conversatiile cu persoanele care mi-au gresit sau imi gresesc in continuare. Acesta sunt eu, daca vreti sa aflati mai multe despre mine putem discuta pe discord, de mine puteti da pe discordul serverului sau pe IG la @theycallmevasea .

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Miguel Angel Felix Gallardo
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): Vasea INTERNATIONALU' ( nu e un nume pe care o sa-l pastrez deoarece il folosesc cand joc CS.
  • Ore jucate pe server: In jur de 410 ore, dar promit ca voi avea de la 5 ore pe zi in sus in perioada urmatoare.
  • De cat timp jucati pe server: Din luna septembrie/octombrie a anului trecut.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: In acest moment, din cauza ca, cateodata nu ma simt destul de ok sa intru pe server, stau cam 3 ore pe zi ( minim ), dar pot ajunge si la 6-7 ore, chiar si mai mult.
  • Sanctiuni anterioare pe server: Am 2 ban-uri, 1 ban pentru disconnect in RP din cauza ca eram fortat sa stau 3-4 ore intr-un RP si eu trebuia sa ies afara, am dat disconnect, stiam ce urmari exista.Celalalt ban provine dintr-o cearta mai veche intre mine si Hara, in care eu am fost vinovat, recunosc, dar m-am schimbat din acel moment. De-al lungul timpului am acumulat 2 warn-uri de care imi pare nespus de rau, dar daca eram un jucator problema acumulam mult mai multe de atat.
  • ID-ul din joc: 217 
  • Averea detinuta in joc: Am un apartament in fata cladirii 'Arcadius' in valoare de 300 de mii de $, cateva masini care insumeaza in total undeva la 100 de mii si am cash undeva la 110 mii.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu, sunt cunoscut ca un player prietenos si de treaba, dar exista persoane care ma urasc pentru ca am spus adevarul despre ele, deoarece mie nu imi place sa periez o persoana ca sa obtin bunuri/tangente/etc. din acest lucru.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Inafara de cearta cu Hara, pe care o regret si acum, nu, ma inteleg bine cu multa lume din staff.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Pai as incerca sa ajut fiecare player nou aratandu-i ce fel de roleplay este pe server, pentru a evita RP-ul de calitate slaba din partea playerilor noi, as incerca sa ajut cat mai mult playerii si sa-mi ocup 90% din timp cu rezolvarea ticketelor etc.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Playerul ce detine functia de 'HELPER' se ocupa cu activitatea de a ajuta playerii, prin rezolvarea ticketelor, fie din joc, fie de pe discord ( ** tickete ce tin de competenta si de gradul de pregatire al unui HELPER ** ), un HELPER raspunde la intrebarile despre server/regulament/activitati rp pe chatul ooc al serverului sau cel al serverul de discord, sanctioneaza playerii care gresesc in mod repetat ( ** exceptie facand cei ce au gresit in mod grav, adica : hacker sau incalca reguli din regulamentul serverului etc . ** ) .
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da, pot filma cu obs, programul de filmat cu care vine placa video. La obs am o mica problema, cu orice setare fac am drop frame-uri pe filmare, chiar daca jocul merge bine ( asta insemnand 40-50 fps ), chiar daca tin filmarea pe 30 sau 60 fps-uri, abia cand jocul atinge 60 fps-uri filmarea nu mai are drop frame-uri.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Desigur, oricum sunt 100% sigur ca nu am mintit in aceasta aplicatie deoarece am vrut sa fiu cat mai sincer pentru a arata gradul de seriozitate il am cand vine vorba de acest joc si de acest server.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share