Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Sebastian Castellano [ C. Sebastian / ID: 7690 ]


C. Sebastian
 Share

Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Sebastian
  • Varsta reala: 20 de ani.
  • Orasul unde traiti: Derby
  • Cu ce va ocupati: Student la Business Management si ca Shift Supervisor PART-TIME.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Da, sunt de acord. 
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Am citit si invatat totul pentru a fi capabil de a ajuta un player.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Consider ca merit aceasta functie, deoarece am dobandit o experienta pe server, axandu-ma in ultimele luni pe observarea altor helperi, pentru a invata si pricepe de la ei cum as putea eu sa ii ajut pe ceilalti. Totodata, imi petrec in jur de 5-6 ore pe server, poate mai mult in zilele mele libere, atat ziua cat si noaptea. Sunt constient de diferenta dintre IC si OOC si consider ca acest lucru este un plus, deoarece regulile serverului trebuie respectate si aplicate indiferent de persoanele cu care interactionam.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Salut! Sunt student la Business Management, anul 3, in cadrul Universitatii din Derby, Anglia si pot spune despre mine ca sunt o persoana serioasa si cu un simt al umorului bine dezvoltat. Totodata, consider ca stiu sa fac diferenta dintre seriozitate si amuzament, starea mea osciland in functie de momentul oportun. Iubesc sa ating ceea ce stiu ca imi este greu de realizat, de aceea ma avant in "aventuri", avand in plan ca pe viitor sa am propria mea afacere in Australia sau America. Imi place foarte mult sa calatoresc si sa incerc lucruri noi, de aici si dorinta de a ma muta intr-o alta tara sa iau totul de la 0, din nou. Am o dorinta puternica de a intalnii noi oameni si de a interactiona cu ei, de a invata de la ei, de aici si pasiunea pe care am dobandit-o pentru Business, mai specific networking, aceasta facultate oferindu-mi sansa de a interactiona cu mai multi oameni din lumea business-ului. Iubesc distractia si petrecerile, mai ales cele organizate intre cunoscuti. Cat despre defecte, unul dintre cele mai mari defecte ale mele este neorganizarea, sunt o persoana uneori neorganizata, mereu in momentele cele mai "tensionate" organizarea din creierul meu da gres si ajung sa fac alte chestii, de aceea las frau tuturor evenimentelor din viata mea si am realizat ca este o buna metoda de a sta fara stres. 

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Sebastian Castellano
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): swaggy
  • Ore jucate pe server: 534
  • De cat timp jucati pe server: Din luna mai a acestui an.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: Peste 6 ore pe zi cand nu sunt la munca si facultate, cand le am poate 3-4. 
  • Sanctiuni anterioare pe server: Nu am nicio sanctiune pe server.
  • ID-ul din joc: 7690
  • Averea detinuta in joc: In joc am un apartament de 640.000 RON, pachetul V.I.P Gold, masini in valoare de 600-700.000 RON cat si un TIR cu prelata mare. Pe langa toate aceste bunuri, detin in contul bancar o frumoasa suma de 1.000.000 RON.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Din ce cunosc eu, nu. Nu am intampinat probleme cu cineva sau nu sunt suparat pe cineva anume incat sa fie o rivalitate intre noi.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu am avut nicio altercatie sau vreo discutie aprinsa cu cineva din STAFF, ba chiar ma inteleg foarte bine cu cativa membrii.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: In primul rand, mi-as da toata silinta sa rezolv nelamuririle playerilor cat mai bine si profesionist, incat toata lumea sa fie multumita de rezultatul final, mi-as dedica o buna parte din zi pentru acest lucru. In al doilea rand, la primirea acestei functii as cere pareri si opinii la mai multi membrii din STAFF pentru a fi sigur de deciziile pe care le voi lua, deoarece consider ca este mult mai bine sa pui o intrebare sau sa ceri un sfat inainte, decat sa actionezi de capul tau si sa faci ceva prost si dupa sa intrebi.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Consider ca un HELPER se ocupa cu sfatuirea cat si ajutarea playerilor de pe server care au o intrebare legata de server, o problema cu o anumita situatie de RP intre playeri, un bug si sa pastreze integritatea si reputatia serverului prin prinderea codatilor sau celor care face o reclama proasta, atat in tickete cat si pe chat-ul OOC. Totodata el trebuie sa pastreze calmul si sa aplaneze situatiile intre playeri, iar toate acestea sa fie raportate unui grad mai mare.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da, pot filma fara probleme cand este necesar. 
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da, sunt de acord.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share