Jump to content
×
×
  • Create New...

Politia Romana - Biroul de Reclamatii


Recommended Posts

tBo8WUg.jpg

DEPARTAMENTUL DE POLITIE LOS SANTOS

BIROUL DE RECLAMATII


[ TITLU PENTRU RECLAMATIE ]:

[Motiv Reclamatie] Nume Prenume Reclamat [ID-ul reclamatului]

EXEMPLU: [Abuz in serviciu] Lacatus Marius [ID:69]

[ MODEL DE RECLAMATIE ]:
 

  • Nume Reclamant si ID:
  • Nume Reclamat si ID:
  • Data/Ora:
  • Regula incalcata (din regulament):
  • O explicatie a actiunii:
  • Dovezi (OBLIGATORIU, Poza/Video): 
  • Maritori:
  • Alte informatii:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

 
 

  • Nume Reclamant si ID: 22116   
  • Nume Reclamat si ID:  Cosmin 18381 
  • Data/Ora: 19:05 
  • Regula incalcata (din regulament): vedem ce spune un grad superior din politie 
  • O explicatie a actiunii: Domnu politist intoarce pe linie dubla continua + sirene fara motiv nu mi se prezinta 
  • Dovezi (OBLIGATORIU, Poza/Video):  are domnul politist filmare 
  • Maritori:  domnul de la tk 81 | Ochi  
  • Alte informatii: -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Nume Reclamant si ID: 68911 Alex Schneider
  • Nume Reclamat si ID: Id necunoscut, nume Toni Montana (Agent Principal)
  • Data/Ora: 30.10.2022 / Aproximativ 20:50
  • Regula incalcata (din regulament): Sanctiune gresita
  • O explicatie a actiunii: Practicam jobul de sofer de autobuz, iar dansul incearca a ma opri (fiind de unul singur in masina) datorita trecerii pe culoarea rosie a semaforului. Eu nu am oprit la semnalele luminoase imediat, deoarece mai aveam 50 metri si terminam cursa. Am terminat cursa apoi m-am dus la domnul politist, care, pe merit ma amendeaza pentru semafor, dar, abuziv, in loc sa ma sanctioneze pentru ca nu am oprit la semnalele luminoase, ma sanctioneaza pentru ''fuga de politie'', in contextul in care de buna-voie m-am dus sa discut cu acesta.
  • Dovezi (OBLIGATORIU, Poza/Video): Ar trebui sa aibe domnul politist
  • Maritori: /
  • Alte informatii: Atat
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

RECLAMATIE
[Abuz in serviciu] 
[Nume/Prenume Reclamat: - D.I.I.C.O.T
[ ID ] reclamant: 3485


 

  • Nume Reclamant si ID: Eduard Posea / ID:3485
  • Nume Reclamat si ID: diicot, nu cunosc
  • Data/Ora:  10.02.2023 / 00:30
  • Regula incalcata (din regulament): Abuz in serviciu / Abuz de putere.
  • O explicatie a actiunii: Eram pe Cayo Perico  in jurul orei 12:30 cand deodata au aparut mai multe elicoptere de poltiie. Am iesit din zona in care eram ducandu-ma catre agentii speciali D.I.I.C.O.T pentru a fii perchezitionat. Tin sa mentionez ca nu aveam nimic ilegal asupra mea, tocmai de aceea am vrut sa cooperez cu acestia. Prima data am fost perchezitionat de catre un alt agent D.I.I.C.O.T, acesta lasandu-ma sa plec de pe cayo linistit. Datorita faptului ca am baut foarte multe lichide, am decis sa imi fac nevoile umane in tufisul alaturat si dupa sa plec de urgenta de pe cayo perico. Din spatele meu a aparut deodata un domn D.I.I.C.O.T, care la randul sau m-a perchezitionat. La finalul perchezitiei acesta mi-a oferit 30 de SECUNDE sa parasesc insula cayo (tin sa mentionez ca in acel moment eram in zona unor plantatii de diverse plante). Am inceput sa alerg catre aeroport, insa ajungand langa depozit m-am dezorientat si l-am intrebat pe domnul D.I.I.C.O.T in ce parte trebuie sa merg dupa cum se vede si pe GO PRO-ul meu. Acesta m-a  privit de sus si mi-a vorbit pe un ton flegmatic spunandu-mi ca imi arata el unde este vama, fapt ce a urmat incatusarea mea.
  • Dovezi (OBLIGATORIU, Poza/Video): 
  •  Maritori: Domnul D.I.I.C.O.T care pilota Cargo-Bob-ul
  • Alte informatii: Doresc sa fiu instiintat cu privire la decizia acestei reclamatii, iar daca eu am gresit atat de GRAV imi cer scuze. Mai doresc sa mentionez ca sunt complet dezamagit si dezgustat de modul in care acesta s-a comportat cu mine, cat si faptul ca acesta a avut "daruinta" sa-mi ofere, REPET, 30 de SECUNDE sa alerg aproape un kilometru prin nisip si tufe. In cazul in care aceasta reclamatie se adevereste ca fiind in favoare mea, doresc ca dansul sa nu fie sanctionat, ci doar ca pe viitor sa incerce sa-si modifice comportamentul si sa ne vada pe fiecare in parte egalii acestuia,  nu sa ne trateze ca pe ultimele gunoaie de pe insula.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share