Jump to content
×
×
  • Create New...

[HELPER] Thomas Madrazo [CaptainOG / ID: 195]


CaptainOG
 Share

Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Iustin
  • Varsta reala: 19 ani
  • Orasul unde traiti: Constanta
  • Cu ce va ocupati: Sunt student in anul 1 pe specializarea ''ingineria autovehiculelor rutiere''.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Da, sunt de acord.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Desigur.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Consider ca merit aceasta functie pentru ca, de cat timp ma joc pe server, am cunoscut persoane care m-au ajutat sa invat si sa inteleg acest joc, deoarece, de cand am intrat pe server (mai 2019), fiind jucator incepator, dat fiind faptul la acel moment ca nu ma mai jucasem pe alt server de fivem inainte, am avut ocazia sa intalnesc persoane care erau dispuse sa-mi raspunda la orice neclaritate pe care o aveam la momentul acela, sa ma ajute in anumite situatii in care o actiune roleplay nu era finalizata asa cum trebuie. Consider ca am acumulat o experienta necesara, sa dau inapoi serverului, adica asa cum si eu am fost ajutat pe cand am fost incepator/anumite situatii, asa sa ajut si eu mai departe sa fac intocmai cum si eu am fost ajutat. Avem multi jucatori noi, veniti de pe diferite servere, unde nivelul de roleplay nu este unul chiar asa de ridicat, iar noi, cei care avem o oarecare experienta in acest capitol, sa fim in stare sa le aratam ''asa cum e corect'' si sa-i indreptam.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Ma numesc Iustin, am varsta de 19 ani, locuiesc in municipiul Constanta si sunt student in anul 1 la ''Facultatea de Inginerie Mecanica, Industriala si Maritima'', pe specializarea ''ingineria autovehiculelor rutiere''. Ca si persoana, ma descriu ca fiind un baiat obisnuit, cu cei 7 ani de acasa, respectuos, ambitios si mereu dornic sa ajute pe cineva, atat cu cat ii sta in putinta. Imi place sa-mi petrec timpul cu prietenii, sa ma distrez si sa invat lucruri noi. De altfel imi place si sa calatoresc, sa vizitez locuri noi, sa cunosc persoane noi, pentru experiente noi. Un defect pe care il am este ca ma enervez usor pe anumite chestii care ma deranjeaza, insa la fel de repede imi si trec acesti nervi. In anumite situatii stiu sa nu-mi expun acest defect si sa trec cu vederea anumite chestiuni.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Thomas Madrazo
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): CaptainOG
  • Ore jucate pe server: Aproximativ 650 ore.
  • De cat timp jucati pe server: Ma joc pe server aproximativ din luna Mai din anul 2019.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: Acord serverului pe zi aproximativ 3 ore, depinde si cum imi permite timpul din ziua respectiva.
  • Sanctiuni anterioare pe server: Am avut un ban pentru o zi pentru No-Fear si un warn pentru PowerGaming.
  • ID-ul din joc: 195
  • Averea detinuta in joc: Detin masini de la pachetul VIP GOLD, un M5 vip, noul model scos Tesla, Dodge Ram, Raptor, un tir Man cu o remorca tip prelata, o casa in valoare estimativa de 500-600k, si ceva banuti stransi, pe care ii tin intr-un portbagaj.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Ca orice alt jucator de pe aceasta comunitate, de cand ma joc pe aceasta comunitate de Fivem (care a fost si prima de altfel) am avut parte sa cunosc persoane cu care m-am inteles si am pastrat legatura, iar cu alte persoane cu care sa zicem ca nu prea m-am inteles. Pe aceasta perioada de timp, am considerat ca cel mai bine este sa incerc sa nu am contact cu ei ''OOC'' si sa evit anumite discutii care dadeau in ''scandal''. Insa, pe plan 'IC', asa cum este si normal, nu am dat importanta acestor aspecte si fiecare dintre noi ne-am vazut de actiunea noastra IC, neafectand faptul ca OOC nu prea ne intelegeam. In rest, trebuie sa recunosc ca la momentul de fata, cu anumiti jucatori nu prea ma inteleg si nu ne ''inghitem'' OOC, insa la polul opus, sunt mult mai multe persoane cu care ma inteleg si ma respecta. Principiul meu este ''respecta si vei fii respectat''!
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Am avut altercatii in trecut cu cativa membrii staff, in unele situatii in care am considerat ca eram nedreptatit, din punctul meu de vedere. In unele dintre cazuri s-a ajuns la concluzia ca vina era a mea, iar in alte cazuri, vina era a membrului staff, aceste aspecte reglandu-se ulterior. Tin sa mentionez ca acei membrii staff cu care avusesem altercatii nu mai fac parte din staff.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Daca as obtine aceasta functie, m-as axa mai mult pe partea de ''suport'', astfel incat atunci cand cineva are nevoie de ajutor, sa fiu dispus sa-l ajut. Timpul pe care il petrec pe server, astfel sa fie impartit intre ''activitatea de helper'' si timpul pe care il acord anumitor activitati IC, pe care de altfel trebuie facute. La anumite situatii OOC, fiind ca si helper, sa am rabdare cu orice jucator care are o neclaritate si sa ma fac pe cat de mult posibil inteles, insa rabdarea trebuie acordata si jucatorilor care au ''neintelegeri'' intre ei, astfel incat, sa impac ambele persoane, sa inteleaga cel ce a gresit ca nu e ok ceea ce a facut, si sa sanctionez doar atunci cand consider ca este necesar. Aceasta rabdare trebuie mentinuta pe tot parcursul activitatii de helper, calmul fiind solutia pentru aceasta chestiune.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Un Helper se ocupa cu suportul jucatorilor, atat celor ''vechi'', cat si celor care sunt relativ incepatori pe comunitate, acest suport se refera atat pe plan de probleme din joc (fail-uri, neintelegeri, contradictii, etc), cat si pe plan tehnic ( atunci cand un jucator are anumite neclaritati cu FiveM-ul sau atunci cand are o problema cum ar fi bugul prin harta, bug la geanta, etc.). Acest helper trebuie sa mentinta un echilibru intre jucatori, sa incerce ''sa impace'' ambele parti si sa faca sa inteleaga pe cel ce a gresit, ce a gresit mai exact, iar cand este cazul, sa aplice si o sanctiune pentru cel care a gresit, daca este nevoie.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da, am obs.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da, sunt de acord.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share