Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Geo Castello [ D4rky23 / 272 ]


D4rky23
 Share

Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Alex.
  • Varsta reala: 16.
  • Orasul unde traiti: Orasul Pitesti, judetul Arges.
  • Cu ce va ocupati:  Elev in clasa a X-a.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Da, sunt de acord.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?:  Da, il cunosc.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Consider ca merit aceasta functie deoarece am o vechime destul de mare pe aceasta comunitate, aproximativ 2 ani si cateva luni, timp in care am reusit sa invat regulamentul pe de rost, atat regulile scrise, cat si pe cele nescrise. Imi place sa ajut playerii noi, dar si pe cei mai putin noi cu nelamuririle si problemele care se ivesc. Un alt motiv ar fi ca pot aloca o mare parte din timpul meu pe FiveM (5-6 ore+).
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Ma numesc Alex, sunt din Pitesti si am varsta de 16 ani. Sunt elev in clasa a X-a la profilul mate-info. Ma pasioneaza tehnologia si jocurile video, o mare parte din timpul meu liber petrecand-o pe FiveM, mai exact pe FplayT. Nu imi place sa intru in probleme sau sa ma cert. Imi place sa duc treburile pana la bun sfarsit, sa nu las lucrurile neterminate daca m-am apucat de ele si sa imi organizez timpul astfel incat sa ma ocup de toate. Ma integrez destul de repede intr-un colectiv si fac tot posibilul sa ma inteleg bine cu toti. Imi place sa ajut alte persoane cat de mult imi sta in putinta. 

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Geo Castello
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): D4rky
  • Ore jucate pe server: 617
  • De cat timp jucati pe server: Din August 2018.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: In general acord in jur de 6-7+ ore, dar poate varia in fuctie de zi.
  • Sanctiuni anterioare pe server: Ban provizoriu pentru acumulare warn-uri + ban permanent
  • ID-ul din joc: 272
  • Averea detinuta in joc: Cap de tir, cisterna, masini, penthouse Tinkle Tower + 1.3M$.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu consider ca am o reputatie proasta pe joc. 
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu, nu am avut altercatii cu membrii staff-ului.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?:  Daca as obtine aceasta functie, as incerca sa ajut cat mai mult playerii noi, deoarece sunt foarte multi jucatori care vin de pe diferite comunitati unde roleplay-ul nu este foarte dezvoltat. As incerca sa iau decizii cat mai bune pentru a rezolva disputele dintre playeri. Cu toate ca fac parte din Departamentul de Politie Los Santos si am un grad destul de mare, daca apare o problem intre mafioti si politisti o sa raman neutru, deoarece datoria mea nu este sa tin partea cuiva, ci sa explic ambelor parti ce nu a fost in regula la acea actiune.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER:  Consider ca un helper se ocupa cu ajutarea tuturor playerilor, indiferent daca sunt noi sau vechi pe comunitate, indrumandu-i, ajutandu-i si raspunzandu-le la intrebarile adresate. In opinia mea, un helper trebuie in primul rand sa ajute playerii sa inteleaga ce au gresit, explicandu-le pe intelesul lor cum trebuie sa procedeze data viitoare si sa nu le acorde direct sanctiune, deoarece jucatorul nu va intelege ce a gresit si va face din nou aceeasi greseala. Helper-ul se ocupa si de raportarea problemelor/bug-urilor care apar pe server, transmitand mai departe staff-ului cu grad mai mare. De asemenea, un helper are datoria de a sterge masinile buguite(pentru a nu incarca server-ul) si de a ajuta playerii care au murit sau au patit ceva din diferite bug-uri.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da, sunt de acord.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share