Jump to content
×
×
  • Create New...

[Helper] Jacob Thomas [CaptainOG/121]


Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Iustin
  • Varsta reala: 19
  • Orasul unde traiti: Constanta
  • Cu ce va ocupati: Student in anul 1 pe specializarea ingineria autovehiculelor rutiere
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Da.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?:  Desigur.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Consider ca merit aceasta functie pentru ca, de cat timp ma joc pe server, am cunoscut persoane care m-au ajutat sa invat si sa inteleg acest joc, deoarece, de cand am intrat pe server (mai 2019), fiind jucator incepator, dat fiind faptul la acel moment ca nu ma mai jucasem pe alt server de fivem inainte, am avut ocazia sa intalnesc persoane care erau dispuse sa-mi raspunda la orice neclaritate pe care o aveam la momentul acela, sa ma ajute in anumite situatii in care o actiune roleplay nu era finalizata asa cum trebuie. Consider ca am acumulat o experienta necesara, sa dau inapoi serverului, adica asa cum si eu am fost ajutat pe cand am fost incepator/anumite situatii, asa sa ajut si eu mai departe sa fac intocmai cum si eu am fost ajutat. Avem multi jucatori noi, veniti de pe diferite servere, unde nivelul de roleplay nu este unul chiar asa de ridicat, iar noi, cei care avem o oarecare experienta in acest capitol, sa fim in stare sa le aratam ''asa cum e corect'' si sa-i indreptam.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Ma numesc Iustin, am varsta de 19 ani, locuiesc in municipiul Constanta si sunt student in anul 1 la ''Facultatea de Inginerie Mecanica, Industriala si Maritima'', pe specializarea ''ingineria autovehiculelor rutiere''. Ca si persoana, ma descriu ca fiind un baiat obisnuit, cu cei 7 ani de acasa, respectuos, ambitios si mereu dornic sa ajute pe cineva, atat cu cat ii sta in putinta. Imi place sa-mi petrec timpul cu prietenii, sa ma distrez si sa invat lucruri noi si sa socializez foarte mult, tind sa cred ca sunt o fire mai mult extrovertita. De asemenea, imi place si sa calatoresc, sa vizitez locuri noi, sa cunosc persoane noi, pentru experiente noi. Un defect pe care il am este ca ma enervez usor pe anumite chestii care ma deranjeaza, insa la fel de repede imi si trec acesti nervi. In anumite situatii stiu sa nu-mi expun acest defect si sa trec cu vederea anumite chestiuni si sa las de la mine, in situatii si circumstante diferite.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Jacob Thomas
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): CaptainOG
  • Ore jucate pe server: Aproximativ 150 ore am de pe acest wipe.
  • De cat timp jucati pe server: Din mai 2019, de aproape 2 ani.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: Aproximativ 3-4 ore pe zi.
  • Sanctiuni anterioare pe server: Wipe-ul acesta nu am avut nicio sanctiune.
  • ID-ul din joc: 121
  • Averea detinuta in joc: Aproape 2 milioane de cash in banca, niste masini  de la vip gold si un Honda Civic.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: In prezent, ma inteleg foarte bine cu 99% din playerii de pe server, de asemenea, exista si exceptii, in trecut am avut altercatii cu anumiti jucatori, unii dintre ei sunt si banati permanent pe comunitate, insa daca am mai avut altercatii am incercat sa las de la mine si sa merg pe principiul ''fiecare in banca lui'' si sa ne vedem de treburile noastre.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Momentan, ma inteleg absolut cu toti membrii din staff, atata timp cat respectul este reciproc, nu exista probleme. Am avut in trecut mici contradictii cu unii membri din staff, care actualmente nu mai fac parte din staff.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Daca as obtine aceasta functie, m-as axa mai mult pe partea de ''suport'', astfel incat atunci cand cineva are nevoie de ajutor, sa fiu dispus sa-l ajut. Timpul pe care il petrec pe server, astfel sa fie impartit intre ''activitatea de helper'' si timpul pe care il acord anumitor activitati IC, pe care de altfel trebuie facute si de asemenea sunt necesare pentru rolul pe care-l am IC in politie. La anumite situatii OOC, fiind ca si helper, sa am rabdare cu orice jucator care are o neclaritate si sa ma fac pe cat de mult posibil inteles, insa rabdarea trebuie acordata si jucatorilor care au ''neintelegeri'' intre ei, astfel incat, sa impac ambele persoane, sa inteleaga cel ce a gresit ca nu e ok ceea ce a facut, si sa sanctionez doar atunci cand consider ca este necesar. Aceasta rabdare trebuie mentinuta pe tot parcursul activitatii de helper, calmul fiind solutia pentru aceasta chestiune.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER:  Un helper se ocupa cu suportul jucatorilor, atat celor ''vechi'', cat si celor care sunt relativ incepatori pe comunitate, acest suport se refera atat pe plan de probleme din joc (fail-uri, neintelegeri, contradictii, etc), cat si pe plan tehnic ( atunci cand un jucator are anumite neclaritati cu FiveM-ul sau atunci cand are o problema cum ar fi bugul prin harta, bug la geanta, etc.). Acest helper trebuie sa mentinta un echilibru intre jucatori, sa incerce ''sa impace'' ambele parti si sa faca sa inteleaga pe cel ce a gresit, ce a gresit mai exact, iar cand este cazul, sa aplice si o sanctiune pentru cel care a gresit, daca este nevoie.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Desigur, am obs.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share