Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Ştiucă Lorin [ Fane / 65 ]


Fane
 Share

Recommended Posts

Model aplicatie HELPER

 

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Şpan Lorin.
  • Varsta reala: 20 de ani.
  • Orasul unde traiti: Bucureşti cu prietena, inițial în Constanța.
  • Cu ce va ocupati: Student la Facultatea de Electronică, Telecomunicații şi Tehnologia Informației din cadrul Universității Politehnica din Bucureşti.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Desigur, voi fi total imparțial şi obiectiv, indiferent de situaţie şi oamenii implicați în aceasta.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Da, îl cunosc în totalitate.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Recent mi s-a oferit privilegiul si şansa de a dovedi că îmi pasă de acest server prin primirea accesului de dVeh, dar eu nu doresc să mă opresc aici. Din punctul meu de vedere, am potențialul de a ajuta comunitatea cu tot ce îmi stă în putință pentru a construi un mediu cât mai plăcut pentru toți jucătorii, indiferent de tipul acestora. Sunt foarte activ pe server, mai ales în orele când nu sunt oameni care aparțin staff-ului online şi este nevoie de ajutor, dar şi în majoritatea timpului din zi. Sunt dornic să demonstrez cât de mult îmi pasă de aceasta comunitate prin oportunitatea de a deveni un membru staff.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Mă numesc Şpan Lorin, am 20 de ani şi sunt student la ETTI-UPB, locuitor al capitalei Bucureşti, împreună cu persoana cu care îmi voi petrece restul vieții. Sunt pasionat de programare, electronică, rețelistică şi electrotehnică şi am aspirații mari în a deveni un antreprenor cu propriile invenții şi inovații. În viitor, după facultate, plănuiesc să fac master în domeniul de management pentru a-mi dezvolta cunoştințele în acest domeniu, iar apoi un doctorat în Norvegia, unde este visul nostru să locuim. Hobby-urile mele practic sunt, bineînțeles FiveM, în principiu legat de învățat şi dezvoltarea mea personală. În ceea ce priveşte caracterul meu, mă consider o persoană corectă, prietenoasă, matură, sociabilă şi extraordinar de calmă. Îmi place să mă descurc pe cont propriu atunci când am posibilitatea pentru a nu deranja pe cei din jur cu nevoile mele, dar în cazurile în care nu ştiu să acționez într-o situație, nu ezit să întreb pe cineva, în cazul de față pe cei din staff-ul FPlayT. Îmi place extraordinar de mult să mă implic în tot ce pot şi să particip la lucrul în echipă.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Ştiucă Lorin.
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): Ştiucă 🐟
  • Ore jucate pe server: 460 de ore.
  • De cat timp jucati pe server: Aproximativ 4 luni.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: În jur de 8 ore pe zi, 6 fiind minimul, dar de cele mai multe ori ajung să acord şi 12-16 ore, când îmi permite programul.
  • Sanctiuni anterioare pe server: 1 warn recent pentru RP Scârbos, l-am recunoscut în privat lui Bestial pentru a lămuri situația şi a explica de ce am făcut aşa ceva. Mi-am învățat lecția şi nu se va mai repeta.
  • ID-ul din joc: 65.
  • Averea detinuta in joc: Prelata Mare, Tir Mercedes de $1.000.000, Jetski, Willard Faction Wheels, Chevrolet Camaro, Bugatti Chiron, Honda Africat, BMW M8, Ford Raptor, Apartament Alta Nr.1 Interfon 1, în jur de $600.000 bani curați + murdari, nenumărate gloanțe de diferite feluri şi materiale prime pentru arme de foc şi armament.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu, consider că nu am deranjat pe nimeni cât timp am jucat pe server, în afara de câteva beef-uri IC şi roleplay.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Singurul exemplu la care mă pot gândi este în legătură cu Azey, când eram şi eu în poliție. Situația a fost: un felony stop în care un medic a intrat cu viteză exagerat de mare şi a omorât mulți polițişti şi chiar şi suspecţi. L-am jignit pe acel medic pe stația comună medici+poliție în acel moment din frustrarea distrugerii unui roleplay, după care mi-am cerut scuze ulterior. După câteva zile de la incident Azey mi-a spus cum nu a apreciat deloc că i-am jignit un medic şi mi-am cerut scuze. De atunci nu am mai avut tangențe, dar relația este probabil una rece până vom discuta despre aceasta împreună, ca doi oameni maturi.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Nu aş face nimic diferit față de ceilalți membrii din staff, deoarece absolut toți aceştia îşi fac datoria la perfecție, în ciuda numărului exagerat de tickete tot timpul. Mă voi implica la fel de mult ca fiecare dintre ei dacă îmi va fi oferită oportunitatea.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Aşa cum reiese din nume, helperul este menit pentru a ajuta cu tot ce poate. De la dVeh, la simple întrebări despre server sau despre diferite lucruri din joc, la ajutor în legătură cu fps, ping şi lag, la menținerea unui nivel de roleplay avansat pe server, la răspunderea ticketelor şi asistarea fiecărui jucător în limita posibilităților, dar nu în ultimul rând până la pedepsirea playerilor care nu respectă regulamentul impus pentru a menține nivelul ridicat de roleplay necesar în comunitate. 
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Bineînțeles, de cele mai multe ori la fiecare situație specială activez Instant Replay care capurează ultimele 20 de minute, dar pot sta şi în permanență cu OBS Recording.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Bineînțeles.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share