Jump to content
×
×
  • Create New...

[CV] Rogelio Rivadeneira [2788]


Recommended Posts

INFORMAȚII GENERALE (1.0)

  • 1.1 Nume: Rivadeneira
  • 1.2 Prenume: Rogelio
  • 1.3 Sex:  Masculin
  • 1.4 Vârsta: 24
  • 1.5 Înălțime: 1,85 m
  • 1.6 Greutate: 67 kg
  • 1.7 Naționalitate: Mexic
  • 1.8 Adresă: Trăiesc cu fratele meu în gazda, la o casă de oameni primitori, însă pe viitor mă voi muta la casa mea, evident când îmi va permite situația financiară.
  • 1.9 Număr de telefon: 437-5219

 INFORMAȚII LEGALE (2.0)

  • 2.1 Sunteți un cetățean legal al comunei Paleto Bay?: Da, sunt un cetatean legal în Paleto Bay, am muncit pe autobuz timp de aproximativ 3 ani, si am participat la mai multe voluntariate pentru acordarea primului ajutor. 
  • 2.2 Suferiți de orice boală cronică? Dacă da, explicați: Nu, nu sufăr de nicio boală, sunt sănătos!
  • 2.3 Suferiți de orice boală fizică? Dacă da, explicați: Nu, nu am nicio boală fizică. Sunt sănătos, atât pe plan fizic, cât și pe plan psihic!
  • 2.4 Considerați că aceste boli vă pot reduce performanța ca un potențial angajat în cadrul Departamentului de Politie?: Din punctul meu de vedere, atâta timp cât sunt sănătos atât pe plan fizic, cât și pe plan psihic, îmi pot desfășura munca în toate condițiile de siguranță, pentru a putea oferi un ajutor și suport corespunzator celor care au nevoie de mine si pentru a opri infracțiunile.
  • 2.5 Ați fost vreodată arestat pentru o crimă? Dacă da, explicați:  Nu, nu am fost arestat pentru o asemenea infracțiune. În rest, am primit doar niște amenzi contravenționale pentru că nu am respectat limita de viteză, pentru folii neomologate (nu se încadrau în standardele potrivite), apoi am fost mai precaut cu condusul și respectiv mi-am eliminat foliile.
  • 2.6 Ați fost vreodată arestat pentru o infracțiune? Dacă da, explicați:  Din păcate, am fost arestat, sincer să fiu nu mai știu exact de câte ori, însă eu îmi amintesc că de 2 ori, odată nu am avut bani să plătesc amenda, era în urmă cu mult timp, însa acum sunt stabil financiar. Și înca o dată pentru posesie de armă albă (cuțit). În rest, sincer să fiu nu-mi mai amintesc.
  • 2.7 Ați făcut uz de substanțe interzise în ultimii doi ani? Dacă da, specificați: Nu, nu am avut. Pe după cum am spus și la punctul 2.1, am lucrat ca șofer de autobuz, nu am avut tangențe cu astfel de substanțe.
  • 2.8 Ați primit vreodată o contravenție? Dacă da, specificați:
  • 2.9 Sunteți în posesia unui permis de conducere valabil?: Da, sunt în posesia unui permis de conducere valabil.
  • 2.9.1 Dacă da, v-a fost vreodată suspendat?: Da, a fost suspendat acum mai bine de 6 ani, pentru că nu aveam un buget stabil să plătesc amenda, însă acum sunt stabil din punct de vedere financiar.
  • 2.10 Sunteți capabil să comunicați atât verbal cât și în scris în Limba Romană?: Cunosc Limba Română la perfecție, sunt capabil să scriu corect gramatical și să port o conversație corespunzătoare.
  • 2.11 Aveți cunoștințe lingvistice în orice altă limbă decât Limba Romană? Dacă da, explicați: Da, am cunoștințe în limba spaniolă, deoarece provin din Mexic și acolo limba spaniolă este limbă nativă, și mai am cunoștințe în limba engleză, nivel experimentat, și mai am câteva cunoștințe în italiană și portugheză.

INFORMAȚII PROFESIONALE (3.0)

  • 3.1 Ați mai trimis vreodată o aplicație de angajare la Departamentul de Politie în trecut?: Nu, nu am mai trimis nicio aplicație la Departamentul de Poliție.
  • 3.1.1 Dacă da, specificați și verdictul dat de DIVIZIUNEA DE RECRUTARE ȘI DE MUNCĂ:  -
  • 3.2 Ați mai trimis vreodată o aplicație de angajare către oricare altă agenție a statului?: Da, am mai trimis o aplicație de angajare la Departamentul Medical.
  • 3.2.1 Dacă da, specificați agenția și verdictul: Agenția a fost Departamentul Medical, însă din cauza emoțiilor, am avut câteva greșeli și am fost respins, însă vreau să fiu mai optimist și să mă pregătesc mult mai bine pentru viitoarele mele angajări.
  • 3.3 Specificați orice altă slujbă pe care ați avut-o: Am lucrat pe autobuz aproximativ 3 ani, apoi mi-am schimbat slujba în șofer de camion, pentru câteva luni.

ARGUMENTARE ȘI RECOMANDARE (4.0)

  • De ce vrei să te alături Departamentului de politie din Paleto Bay? (Argumentează in minim 75 cuvinte): Din punctul meu de vedere, aș vrea să mă alătur Departamentului de Poliție Paleto Bay deoarece consider că am calitățile necesare unui agent de poliție al unei instituții foarte respectate, prin performanța pe care o depun membrii acestei instituții față de cetățenii localității. Am fost doar un șofer de autobuz, care s-a sfătuit cu familia, și a decis să aplice la acest departament. Vreau să fiu o persoană care să-și dedice viața pentru acest lucru, vreau să apăr cetățenii, să opresc infracțiune și să nu fac discriminări.
  • Ce te diferențiază de ceilalți candidați?? (Argumentează in minim 50 cuvinte): Lucrul pe care mă bazez atunci când mă gândesc la diferențele dintre mine și alți candidați este faptul că sunt o persoană respectuoasă, respect pe oricine, indiferent daca acea persoană îmi vorbește cu lipsă de respect, eu tot port respectul față de ea. De asemenea, nu mă supăr de la orice lucru mărunt, și chiar dacă la un moment dat mă supăr, îmi trece repede deoarece nu-mi place să port dușmănie, trec cu vederea, tolerez. Vreau să mă înțeleg cât de cât cu toată lumea. Îmi place să fiu o persoană bună și să ajut pe oricine cu atât cât pot. Nu-mi place să fiu de partea cuiva și sunt împotriva discriminărilor, de aceea nu favorizez pe nimeni, și vreau ca pe bună dreptate să împac pe toată lumea.

(( INFORMAȚII OUT OF CHARACTER (5.0) ))

  • 5.1 Prenume: Iustin
  • 5.2 Vârsta: 18 ani
  • 5.3 Oraș sau localitate de proveniență: Constanța
  • 5.4 De când vă jucați GTA V?: De aproximativ 1 an.
  • 5.5 De când vă jucați pe server'ul FplayT ?: Nu mai știu exact data, însă vă pot aproxima cam de pe la sfârșitul lunii februarie, din anul 2019.
  • 5.6 Ce ID aveti in joc?: 2788
  • 5.7 Inteleg ca odata ce sunt acceptat in politie trebuie sa stau cel putin 3 saptamani?: Da
  • 5.8 Inteleg ca odata ce sunt acceptat in politie trebuie sa stau cel putin 1 ora pe zii?: Da
  • 5.9 Inteleg ca odata ce sunt acceptat in politie nu am voie sa fii corupt nici IC nici OOC?: Da
  • 5.10 Inteleg ca in cazul in care nu respect punctele 5.7 5.9 risc ban intre 3 si 7 zile?: Da
  • 5.11 Ai citit informatiile legate de aplicatie?: Da.
  • 5.12 Ai citit regulamentul politiei?: Da, l-am citit.
  • 5.13 Alte informații: Nu am, îi mulțumesc celui care mi-a citit aplicația, pentru efortul depus.
Link to comment
Share on other sites

sYuPzW0.png

CV-ul dumneavoastra a fost ACCEPTAT


Urmatorul pas este sa contactezi Chestorul-General pentru interviu:

 

  • Chestor-General- Razvan Dominicanul [ID:560]
  • Comisar-Sef- Iacob Petrescu [ID:158]
  • Inspector Cretu Sebastian [ID:215]
  • Inspector Sorin Radescu [ID:91]


[OOC]INFORMATII: Interviul se tine pe discord! 

  • Nume Discord: Rzve#2984
  • Nume Discord: REGEN#2148
  • Nume Discord: Mr_Criptonus [IS]#4646
  • Nume Discord: 91 | Sorin [IN]#3027
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share