Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Don Calogero Vizzi [ Mipos / ID: 19163 ]


Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Bursuc Razvan Gabriel Mihai
  • Varsta reala: 19 ani fac 20 in octombrie
  • Orasul unde traiti: Castiglione torinese (Italia actual) Bucuresti (cand vin in vacanta)
  • Cu ce va ocupati: Sunt stundent anul acesta la facultate, content creator de 4+ ani.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Sunt total de acord cu acest lucru.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Consider ca, cunosc regulamentul foarte bine, nu exista perfectie.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Sunt de parere ca merit aceasta functie intrucat eu am mai avut experienta vasta in acest domeniu si stiu ce inseamna sa lucrezi sub presiune, sa fi corect si sa nu faci favorizari, sa te comporti exemplar, sa explici mereu cand este nevoie in cuvinte clare si de inteles pentru toata lumea. Am avut un server personal pe care l-am tinut deschis timp de 3/4 ani dar de care nu ma mai ocup findca nu mai este pasiune si cheful necesar, si nu, nu era un server pokemon =)). 
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Buna dimineata/Buna seara depinde de ora la care va uitati la acest mesaj, eu sunt Razvan, am trait 10 ani in Romania, apoi a trebuit, din causa baniilor si pentru o schimbare de trai sa ma mut cu familia in alta tara(respectiv Italia), traiesc in Italia de aproximativ 9 ani. Cam asta este povestea mea pe scurt, cand vine vorba de descrierea mea personala, sunt un pasionat de fivem si de tot ce tine de scripting, suport, ajutor etc(am investit in acest joc vreo aproape 3000 de ore impartite pe diferite conturi), sunt genul acela de persoana care isi face prieteni usor, am disciplina, stiu sa ma comport, nu suport minciuna, sunt foarte glumet, stiu sa fac diferenta dintre munca si distractie dar mai presus de atat am un foarte mare respect pentru acest server ! (nu este linguseala 😃

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Don Calogero Vizzi
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): Mipos
  • Ore jucate pe server: 652.50 ore
  • De cat timp jucati pe server: joc pe server de 652 de ore, de anul trecut mai precis.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: 5/6 ore unde sunt incluse si live-urile mele.
  • Sanctiuni anterioare pe server: am 2 warn-uri de no-fear, 1 a fost acordat ca am anuntat pe statie anul trecut cat am fost la stefanos (pe un live de-al meu, in timp ce eram in masina cu jefuitorii) ca sunt jefuit dar intr-un mod subtil adica am rolat ca apas pe statie si ca anunt "chiliad" , in conditiile in care toti stiau ca eu eram jefuit, totul a fost organizat de minunatul Don Stefanos =)) care s-a si plans de asta si am primit warn , al doilea l-am luat de recent , eram jefuit si am incercat in timp ce eram in genunchi sa sar gardul si sa pun arma pe el, problema a fost ca baiatul avea cutitul scos si se uita in geanta iar eu nu aveam gloante sa trag in el,  am fost sanctionat cu warn pentru ca nu aveam cum sa fug avand in vedere ca se presupune ca el avea cutitul pe mine(dar el ma controla). Am mai avut totusi inca un ban de 14 zile care mi-a fost anulat, acesta era de disconnect in roleplay, eram cu mtl-ul aveam lucruri ilegale in el iar la ora respectiva pe live din sperietura am dat f8 quit, nici nu vazusem ca masina din spatele meu care era de politie ma trasese pe dreapta, si asa imi luasem ban, dar din fericire nu mi-a ramas. Multumesc enorm lui Sorin si celuilalt baiat caruia nu ii mai stiu numele.
  • ID-ul din joc:19163
  • Averea detinuta in joc: 200k aproximativ in banca + 200k murdari in lada.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu chiar deloc, doar unele persoane de pe live-urile mele care sunt toxici si hateri ic cat si ooc.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu, ba chiar am avut multe discutii interesante cu multi membrii staff, incluzand cateva discutii cu Hara, Carlito si Toni.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Nu stiu daca as face neaparat ceva diferit, as incerca normal sa imi fac activitatea cu placere , cu seriozitate si probabil as incerca sa ajut la schimbarea nivelului de roleplay actual, intrucat am observat ca sunt foarte multe persoane care ar trebuii sa invete sa discute mai mult si sa faca roleplay-uri mai frumoase si mai complexe decat sa actioneze aiurea.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Functia de Helper consider ca este foarte importanta, pentru ca este momentul in care si inveti foarte multe lucruri despre cum functioneaza totul pe server, eu cred ca acesta functie se ocupa cu ajutorul playerilor de pe server in situatiile potrivite, cu siguranta si ajutorul celorlalti membrii staff in caz de este nevoie. helperul detine in acelasi timp si abilitatea de [delete vehicle] care este foarte utila pentru a micsora lagul de pe server, helperul se mai ocupa si de chat cand este nevoie adica atunci cand se face free chat ,se injura lumea in scris, ofera informatii gresite,promovari fara acord etc.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Desigur
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da sunt de acord.
Edited by Mipos
Link to comment
Share on other sites

  • Mipos changed the title to [ HELPER ] Don Calogero Vizzi [ Mipos / ID: 19163 ]

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share