Jump to content
×
×
  • Create New...

[HELPER] Luca Petre [LucaJaponezu / ID: 10968]


Recommended Posts

Model aplicatie HELPER

 

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Cristian Luca
  • Varsta reala: 17 (Poza la buletin daca este nevoie)
  • Orasul unde traiti: Bucuresti
  • Cu ce va ocupati: Elev la liceu.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Da, nici nu imi place sa favorizez.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Da, drept dovada nu am nici un ban pe server pentru ca imi place sa respect regulamentul.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Consider ca merit si eu o sansa in a fi membru staff deoarece sunt un om serios cat si glumet, stiu foarte bine regulamentul cat sa il si aplic iar pe langa asta ma descurc bine in situatii stresante in care multi nu are putea face fata. Pe langa aceste aspecte numarul de ore acumulate, mai exact 1050 m-a ajutat sa vad cam toate partile acestui server si am dat de tot felul de oameni, unii mai buni si unii mai rai, iar acest lucru m-a facut sa invat destul de bine serverul asa ca eu consider ca as putea ajuta cand este nevoie si nu numai.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Ma numesc Luca si stau in orasul Bucuresti. Imi place sa ies afara cu prietenii, sa ma joc pe calculator si sa cunosc oameni noi. Sunt un om cu spirit de gluma caruia ii place sa se distreze , sa cunoasca lume noua si sa incerce experiente noi.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Luca Petre
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): Luca Jpn
  • Ore jucate pe server: 1050
  • De cat timp jucati pe server: aproape 2 ani cred insa am avut pauze
  • Cat timp acordati serverului pe zi: 5,6 ore depinde
  • Sanctiuni anterioare pe server: 3 warn-uri doar, luate cand aveam putine ore (ultimul fiind la 300 din cate imi aduc aminte). Unul pentru minciuni la ticket (Mintisem ca nu e o duba a mea ca sa primeasca dv) al 2-lea de metagaming (A fost o neintelegere insa nu aveam filmare ca sa dovedesc) si inca unul pentru cop fear daca nu ma insel.. (Fugisem de la penitenciar de la poarta) Insa de atunci am invatat mai bine ce e ok si ce nu si nu am mai primit nici o sanctiune. Tin sa mentionez ca nu am nici un ban.
  • ID-ul din joc: 10968
  • Averea detinuta in joc: Nu am una foarte mare din pacate pentru ca am pierdut mult ic. Am cateva masini de la b si c un bugatti VIP niste bani si arme
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu, chiar mi-am facut relatii bune cu oamenii cu care am umblat.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu, chiar ii admir si de fiecare data cand am avut o problema m-au ajutat.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Nu stiu sigur inca ce as face diferit insa un lucru stiu sigur, o sa ma ocup si o sa fiu activ atat pe timp de zi cat si seara cand unii jucatori au nevoie de asistenta.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Un Helper se ocupa cu asistenta jucatorilor de pe server cand au o problema sau nelamurire si ii indruma la un roleplay mai calitativ si fara greseli. Acesta in acelasi timp se ocupa si cu rezolvarea ticketelor de pe discord. O data ce esti un membru staff trebuie sa fii un model pentru ceilalti jucatori pentru ca, in cazul meu  spre exemplu, mi-am imbunatatit roleplay-ul din ce am vazut atat de la membrii staff cat si de la domnul Carlito.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da, am obs si pot filma
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da, sunt de acord
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share