Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Calu Dragos [ DRAGQS / ID: 55426 ]


Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Ma numesc Mitrea Dragos - Gabriel.
  • Varsta reala: Am varsta de 23 de ani.
  • Orasul unde traiti: Locuiesc in orasul Roman, judetul Neamt.
  • Cu ce va ocupati: Lucrez ca Web Dev. si Administrator Web pentru o companie din afara.
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Desigur, nu se pune problema.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Desigur.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): In primul rand, consider ca am acumulat foarte multe ore in tot ceea ce inseamna RolePlay, in general, la fel si pe comunitatea FplayT. Acord foarte mult timp comunitatii in ceea ce inseamna RP si, de aceea, consider ca acest timp poate fi impartit astfel incat sa pot aduce si beneficii comunitatii. Sunt foarte activ, aprox. 7, 8 ore pe zi le dedic serverului. In al doilea rand, cunostintele acumulate de-a lungul timpului vor contribui in activitatea mea ca si helper. 
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Sunt o persoana serioasa care nu lasa niciodata treaba neterminata. Sunt dedicat si implicat in absolut tot ceea ce fac. Devotamentul si respectul sunt doua dintre cele mai importante calitati pe care le am. Imi place sa lucrez in echipa pentru ca "Unde-s multi, puterea creste.". Imi plac sa leg noi prietenii, sa cunosc oameni noi si sa invat de la ei. Daca este cazul, impart si eu din cunostintele mele cu alte persoane.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Dragos Calu
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): DRAGQS
  • Ore jucate pe server: Am 883 ore jucate in momentul de fata.
  • De cat timp jucati pe server: Joc pe comunitate de aproximativ un an de zile dar am avut si o mica pauza.
  • Cat timp acordati serverului pe zi: In jur de 7, 8 ore.
  • Sanctiuni anterioare pe server: Am un ban pentru Bug Abuse, a fost o situatie care, pana la urma, a fost clarificata. Astfel, nu am primit CK.
  • ID-ul din joc: 55426
  • Averea detinuta in joc: In ceea ce consta banii cash am 2.500.000$ in crestere iar, ca si masini, detin un Nissan 370z, Dodo, Vetir, MTL.
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Oriunde am fost si orice am facut, am lasat loc de "buna ziua".
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu, mereu cand am avut ocazia de a discuta cu un membru staff am avut o colaborare frumoasa.
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Parerea mea este ca fiecare isi face treaba in felul lui. La fel cum am spus si mai sus, consider ca activitatea si implicarea mea va ajuta foarte mult comunitatea.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Membrii staff, avand functia de HELPER, au rolul de a ajuta jucatorii noi, care nu cunosc foarte bine server-ul, cu informatiile necesare astfel incat sa aiba un roleplay de calitate fara a fi nevoie de sanctiuni. Totodata, in cazul in care, intr-un roleplay, s-a produs o greseala si s-a facut ticket, helper-ul are rolul de a verifica dovezile si de a acorda sanctiunea corecta, respectand regulamentul. Bineinteles, sa nu uitam de hackeri. Nu doar helperii, ci fiecare membru staff are rolul de a verifica jucatorii care sunt suspecti de hack si de a le aplica sanctiunea corespunzatoare.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Desigur.
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Desigur.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share