Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Francesco Rogoli [ LeveL / ID: 18067 ]


Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Mihai Horga
  • Varsta reala: 35
  • Orasul unde traiti: Bucuresti
  • Cu ce va ocupati: Digital Media Marketing
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Da
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Da
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Daca merit sau nu aceasta functie nu cred ca tine de mine sa spun. Consider ca as putea sa ajut Staff-ul deja existent cu numarul tot mai mare de tickete si de jucatori care vin pe server. Consider ca dupa 3 ani de zile pe server, am o anumita experienta cand vine vorba despre regulament, roleplay, greseli pe care le fac unii playeri. Consider ca pot si stiu sa explic playerilor cum ar trebui sa decurga activitatea pe un server de roleplay (am facut prea mult acest lucru ca si lider de mafie cu oamenii mei, incercand sa-i invat diferentele dintre IC si OOC, cum sa actioneze in diferite situatii, etc).
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Un tanar-batran de 35 de ani, de origine din Targu-Mures, mutat in Bucuresti de aproape 4 ani. Sunt implicat in comunitatea online de gaming de peste 10 ani, in principal prin organizatia cooL Gaming, sub egida careia am avut echipe si jucatori la o gramada de jocuri (CS:GO, League of Legends, DotA, Fortnite, etc). Am sustinut intotdeauna gaming-ul in Romania si am incercat sa ma implic activ in tot ceea ce inseamna asta, de la organizare de turnee, sustinut streameri romani, colaborari cu alte organizatii pentru a crea un mediu in care sa se poata dezvolta tinerii gameri. Pe parte profesionala lucrez cu marea majoritate a artistilor din Romania pe parte de Digital Media Marketing (tot ceea ce inseamna distributia pieselor lor pe platforme gen Spotify, iTunes, Amazon, etc). Sunt o persoana foarte calma, gandesc orice lucru inainte sa il fac si inteleg cand este momentul pentru seriozitate si cand e momentul pentru distractie.

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Francesco "Fâş" Rogoli
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): LeveL
  • Ore jucate pe server: 2433
  • De cat timp jucati pe server: Din Mai 2021
  • Cat timp acordati serverului pe zi: Depinde de zi (de la 1-2 ore la 5-6 ore), dar pot sa intru cam la orice ora, oricand e nevoie, inclusiv noaptea pana pe la 2-3 cand este nevoie de Staff online (avantajele work from home)
  • Sanctiuni anterioare pe server: Nici o sanctiune
  • ID-ul din joc: 18067
  • Averea detinuta in joc: In jur de 15 milioane
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu, deloc. Chiar m-am inteles bine cu toata lumea oriunde am fost, nu am avut conflicte cu nimeni si am stiut cum sa fac diferenta dintre IC si OOC
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu sunt tipul de persoana care sa am altercatii/discutii aprinse, mai ales cu membrii Staff. Am ajuns sa cunosc multi membrii Staff, m-am inteles bine cu toti dintre ei si cred ca cei care au ajuns sa ma cunoasca pot sa confirme acest lucru
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: Nu e vorba de a face ceva diferit aici. Sunt persoane in Staff care au foarte multa experienta si stiu deja care e "reteta succesului". E vorba de a oferi ajutor celor care deja sunt in Staff cu numarul mare de tickete si numarul mare de playeri
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: Personal consider ca un HELPER este ca un ghid pentru jucatori. Mai exact, din doua puncte de vedere:
    • Ca si Player, un HELPER trebuie sa demonstreze celorlalti playeri cum se respecta regulamentul, cum se face un roleplay de calitate, cum se reactioneaza in diferite situatii, cu alte cuvinte sa fie un exemplu
    • Ca si Staff, un HELPER trebuie sa fie disponibil playerilor (atat noi cat si vechi) pentru a le explica greselile facute, pentru a le raspunde la orice intrebari au legate ori de regulament, ori de un roleplay, pentru a se asigura ca acel regulament este respectat in totalitate. Consider ca un HELPER (si tot Staff-ul de altfel) este responsabil de pastrarea calitatii roleplay-ului (suntem pe un server de Advanced Roleplay totusi). Totodata consider ca un HELPER trebuie sa aiba rabdare cand explica playerilor greselile, nu trebuie sa sanctioneze orice apuca, ci trebuie sa faca cumva ca playerii sa inteleaga asteptarile pe care le avem de la ei daca vor sa se joace pe acest server. 
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da, Nvidia Instant Replay
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Da
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share