Jump to content
×
×
  • Create New...

CV: Ceapa Andrei [4460]


Viumati RHX
 Share

Recommended Posts

APLICAȚIE (CV)


INFORMAȚII GENERALE (1.0)

  • 1.1 Nume: Andrei
  • 1.2 Prenume: Ceapa
  • 1.3 Sex: Masculin
  • 1.4 Vârsta: 29
  • 1.5 Înălțime: 1.83
  • 1.6 Greutate: 83 kg
  • 1.7 Naționalitate: African 
  • 1.8 Adresă: -
  • 1.9 Număr de telefon: 190-5235

 INFORMAȚII LEGALE (2.0)

  • 2.1 Sunteți un cetățean legal al comunei Los Santos?: Da 
  • 2.2 Suferiți de orice boală cronică? Dacă da, explicați: Nu
  • 2.3 Suferiți de orice boală fizică? Dacă da, explicați: Nu
  • 2.4 Considerați că aceste boli vă pot reduce performanța ca un potențial angajat în cadrul Departamentului de Politie?: -
  • 2.5 Ați fost vreodată arestat pentru o crimă? Dacă da, explicați:  Da, trecutul meu si copilaria mea nu a fost una buna, stateam intr-un cartierul groove  si m am anturat cu oameni gresiti care mi au adus belele, am fost acuzat pentru posesie de arma automata si livreare de carduri.
  • 2.6 Ați fost vreodată arestat pentru o infracțiune? Dacă da, explicați: Da, cand livram am explicat mai sus.
  • 2.7 Ați făcut uz de substanțe interzise în ultimii doi ani? Dacă da, specificați: Nu consum asa ceva.
  • 2.8 Ați primit vreodată o contravenție? Dacă da, specificați: Da, acum mult timp am fost sanctiunat pentru nerespectarea marcajelor rutiere.
  • 2.9 Sunteți în posesia unui permis de conducere valabil?: Da, am permisul de 10 ani.
  • 2.9.1 Dacă da, v-a fost vreodată suspendat?: Nu
  • 2.10 Sunteți capabil să comunicați atât verbal cât și în scris în Limba Romană?: Desigur
  • 2.11 Aveți cunoștințe lingvistice în orice altă limbă decât Limba Romană? Dacă da, explicați: Da, stiu limba engleza la un nivel mediu.

INFORMAȚII PROFESIONALE (3.0)

  • 3.1 Ați mai trimis vreodată o aplicație de angajare la Departamentul de Politie în trecut?: Da
  • 3.1.1 Dacă da, specificați și verdictul dat de DIVIZIUNEA DE RECRUTARE ȘI DE MUNCĂ: Acceptat
  • 3.2 Ați mai trimis vreodată o aplicație de angajare către oricare altă agenție a statului?: Da
  • 3.2.1 Dacă da, specificați agenția și verdictul: Mi-am depus Cv-ul la Weazel News si am fost acceptat si dupa sustinerea testului am fost angajat ca redactor.
  • 3.3 Specificați orice altă slujbă pe care ați avut-o:  Sofer de autobuz, pilot de avion, pescar, mecanic.

ARGUMENTARE ȘI RECOMANDARE (4.0)

  • De ce vrei să te alături Departamentului de politie din Los Santos? (Argumentează in minim 75 cuvinte):  De natie African, dar nascut in Los Santos cartierul groove, locauind doar cu mama mea nu am avut un model de urmat. Stateam cu baieti in cartier radeam, ne jucam, faceam prostii  nimeni dintre noi nu se gandea ce o sa facem cand vom creste. Timpul trecea eu dorind ca mama mea sa nu fie dezamagita invatam pentru scoala, dar pe ascuns incepusem sa imi gasesc anturaje din ce in ce mai rele si certate cu legea. Incepusem sa cred ca asta este normalul pana cand la varsta de 21 de ani politia m-a arestat pentru posesie de arme si de carduri contrafacute. Am primit 4 ani cu condamnare la penitenciarul de maxima securitate Sandy Shores. In toti acesti ani mintea mea s-a deschis am inceput sa realizez ca pot sa imi intemeiez o familie sa am o casa si sa nu imi mai fie frica cand aud sirene. Dupa 2 ani de puscarie mama mea a decedat find inchis nu am putut ajunge la inmormantarea ei, nici nu stiam daca m-ar vrea acolo dupa cate i-am facut. Dupa terminarea sentintei mi-am zis ca o sa fiu un om linistit si vreau un nou inceput. Am devenit pescar si ma antrenam zi de zi la sala ca da devin un om cat m-ai bun.                                                                                                                                                          Dupa toate acestea mi-am spus ca vreau sa ma implic pentru orasul, doresc un loc mai bun si cred ca am cunostinte si abilitati pentru a incerca sa fac visul meu realitate. Asa m-am decis ca doresc sa imi depun CV-ul la acedemia de politie.
  • Ce te diferențiază de ceilalți candidați?? (Argumentează in minim 50 cuvinte): In opinia mea nu exista o mare diferenta intre mine si un al om care isi depune CV-ul, deoarece prin munca si ambitie toti ne puneam atinge scopurile si intrece piedicile pe care le intalnim pe parcursul vietii. Dar eu nu am fost crescut in puf am avut parte si de anturaje proaste si stiu cum e sa fi si pe partea cealalta a legi. Pot intelege pe cineva care chiar daca are problema cu legea si nu il vad diferit, deoarece cred ca oameni se pot schimba . In concluzie dupa parera mea ca sa fi un politist de succes trebuie sa intelegi prin ce trece un om care incalca legea si sa-l ajuti pe om daca poti nu doar sa-l sanctioneazi.

(( INFORMAȚII OUT OF CHARACTER (5.0) ))

  • 5.1 Prenume : Victor 
  • 5.2 Vârsta (Minim 16 ani OBLIGATORIU) : 16 
  • 5.3 Oraș sau localitate de proveniență : Pitesti
  • 5.4 De când vă jucați GTA V? : De cand aveam 12 ani, dar au mai fost si pauze
  • 5.5 De când vă jucați pe server'ul FplayT ? : Primul meu contact a fost prin 2019 cu serverul cand inca era in Paleto.
    5.6 Cate ore aveti pe joc? (
    Minim 100 ore) : 630 aproximativ.
  • 5.7 Ce ID aveti in joc? : 4460
  • 5.8 Inteleg ca odata ce sunt acceptat in politie trebuie sa stau cel putin 3 saptamani?: Da
  • 5.9 Inteleg ca odata ce sunt acceptat in politie trebuie sa stau cel putin 1 ora pe zii?: Da
  • 5.10 Inteleg ca odata ce sunt acceptat in politie nu am voie sa fii corupt nici IC nici OOC?: Da
  • 5.11 Inteleg ca in cazul in care nu respect punctele 5.8 5.9 / 5.10  risc ban provizoriu?: Da
  • 5.12 Ai citit informatiile legate de aplicatie?:  Da 
  • 5.13 Ai citit regulamentul politiei? : Da
  • 5.14 Alte informații :Este a 2 a aplicatii pe care o fac, deoarece aseara am fost acceptat si m-am dus sa dau testul la penitenciar unde l am picat pentru ca nu am gasit pe forum regulamentul de la penitenciar(credeam ca testul va contine niste intrebari formale), dar ASP cu care am dat testul mi-a aratat unde il gasesc si mi-a spus sa revin cu o aplicatie dupa 24h pt a sustine din nou testul. Sper ca merit o a doua sansa. Multumesc pentru timpul acordat!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share