Jump to content
×
×
  • Create New...

[CV]TURCU BACLAVA [17225]


Recommended Posts

INFORMAȚII GENERALE (1.0)

  • 1.1 Nume: TURCU 
  • 1.2 Prenume: BACLAVA
  • 1.3 Sex:  M
  • 1.4 Vârsta: 23
  • 1.5 Înălțime: 1.83
  • 1.6 Greutate: 78
  • 1.7 Naționalitate: ROMAN-TURC
  • 1.8 Adresă: Bloc Fleeca 31 no 2
  • 1.9 Număr de telefon: 452-8834

 INFORMAȚII LEGALE (2.0)

  • 2.1 Sunteți un cetățean legal al comunei Los Santos?: da
  • 2.2 Suferiți de orice boală cronică? Dacă da, explicați: nu
  • 2.3 Suferiți de orice boală fizică? Dacă da, explicați: nu
  • 2.4 Considerați că aceste boli vă pot reduce performanța ca un potențial angajat în cadrul Departamentului de Politie?: nu
  • 2.5 Ați fost vreodată arestat pentru o crimă? Dacă da, explicați: nu
  • 2.6 Ați fost vreodată arestat pentru o infracțiune? Dacă da, explicați: O data, cand lucream la mecanic ca nu stiam de licenta
  • 2.7 Ați făcut uz de substanțe interzise în ultimii doi ani? Dacă da, specificați: nu
  • 2.8 Ați primit vreodată o contravenție? Dacă da, specificați: licenta
  • 2.9 Sunteți în posesia unui permis de conducere valabil?: da
  • 2.9.1 Dacă da, v-a fost vreodată suspendat?: nu
  • 2.10 Sunteți capabil să comunicați atât verbal cât și în scris în Limba Romană?: da
  • 2.11 Aveți cunoștințe lingvistice în orice altă limbă decât Limba Romană? Dacă da, explicați: turca engleza

INFORMAȚII PROFESIONALE (3.0)

  • 3.1 Ați mai trimis vreodată o aplicație de angajare la Departamentul de Politie în trecut?: nu
  • 3.1.1 Dacă da, specificați și verdictul dat de DIVIZIUNEA DE RECRUTARE ȘI DE MUNCĂ:-
  • 3.2 Ați mai trimis vreodată o aplicație de angajare către oricare altă agenție a statului?: -
  • 3.2.1 Dacă da, specificați agenția și verdictul:-
  • 3.3 Specificați orice altă slujbă pe care ați avut-o:taxi mecanic 

ARGUMENTARE ȘI RECOMANDARE (4.0)

  • De ce vrei să te alături Departamentului de politie din Los Santos? (Argumentează in minim 75 cuvinte): 

    De când eram mic, am avut întotdeauna un simț al dreptății și al justiției puternic dezvoltat. Am fost mereu atras de ideea de a ajuta oamenii și de a face o diferență pozitivă în lumea în care trăim. Am văzut în poliție o oportunitate de a mă implica activ în protejarea și servirea comunității mele.

    Un alt motiv pentru care am dorit să devin polițist este dorința mea de a contribui la combaterea criminalității și a injustițiilor. Vreau să mă implic în prevenirea infracțiunilor și în aducerea celor vinovați în fața justiției. Cred cu tărie că fiecare persoană merită să trăiască într-un mediu sigur și armonios, iar poliția are un rol esențial în realizarea acestui scop.

    De asemenea, mă fascinează ideea de a lucra într-o echipă dedicată și bine antrenată, care colaborează pentru a rezolva probleme și a face față situațiilor dificile. Sunt pasionat de învățare și dezvoltare continuă, iar cariera în poliție oferă numeroase oportunități de a dobândi abilități noi și de a avansa în cadrul organizației.

    Într-un final, vreau să subliniez că dorința mea de a fi polițist nu se rezumă doar la aplicarea legii și asigurarea ordinii publice. Îmi doresc să fiu un polițist cu empatie și respect față de toți membrii comunității, să construiesc relații de încredere și să ajut la soluționarea problemelor sociale. Sunt conștient că aceasta este o responsabilitate mare, dar sunt hotărât să îmi aduc contribuția și să mă implic într-un mod pozitiv și proactiv în serviciul public.

    Aceasta este povestea mea și motivul pentru care doresc să fiu angajat ca polițist. Sper că am reușit să îți ofer o perspectivă asupra valorilor și dorințelor mele personale în acest domeniu.

  • Ce te diferențiază de ceilalți candidați?? (Argumentează in minim 50 cuvinte):
  •  
  • Motivație și pasiune: Dovedirea unei puternice motivații și pasiuni pentru a deveni polițist poate fi un aspect esențial într-un proces de selecție. Demonstrează dorința ta sinceră de a servi și proteja comunitatea.

  • Inteligență emoțională și abilități de comunicare: Abilitatea de a comunica eficient, de a asculta și de a interacționa cu oamenii este crucială pentru un polițist. Capacitatea de a-ți exprima ideile și emoțiile în mod clar și calm poate fi un avantaj important.

  • Abilități fizice și rezistență: Un polițist trebuie să fie într-o formă fizică bună și să aibă rezistență pentru a face față rigorilor fizice ale muncii de teren. Demonstrează că ești în stare bună de sănătate și că ai o pregătire fizică adecvată.

  • Etică și integritate: Demonstrarea unor principii etice solide și a integrității înseamnă mult într-un rol ca polițist. Fii pregătit să evidențiezi importanța respectării legii și a eticii profesionale în toate aspectele muncii tale.

  • Abilități de rezolvare a problemelor și luare a deciziilor: Poliția se confruntă adesea cu situații complexe și imprevizibile. Demonstrează că ai capacitatea de a gândi rapid, de a lua decizii înțelepte și de a rezolva probleme într-un mod eficient și echitabil.

  • Acestea sunt doar câteva aspecte care pot face diferența în procesul de recrutare și în cadrul academiei de poliție. Este important să te pregătești în mod corespunzător și să evidențiezi calitățile și abilitățile tale unice în timpul procesului de selecție.

(( INFORMAȚII OUT OF CHARACTER (5.0) ))

  • 5.1 Prenume : KEMAL
  • 5.2 Vârsta (Minim 16 ani OBLIGATORIU) : 26
  • 5.3 Oraș sau localitate de proveniență : BUC
  • 5.4 De când vă jucați GTA V? : 5 ANI 
  • 5.5 De când vă jucați pe server'ul FplayT ? : 2.5 ANI
    5.6 Cate ore aveti pe joc? (
    Minim 100 ore) : 701
  • 5.7 Ce ID aveti in joc? : 17225
  • 5.8 Inteleg ca odata ce sunt acceptat in politie trebuie sa stau cel putin 3 saptamani?: Da/Nu DA
  • 5.9 Inteleg ca odata ce sunt acceptat in politie trebuie sa stau cel putin 1 ora pe zii?: Da/Nu DA
  • 5.10 Inteleg ca odata ce sunt acceptat in politie nu am voie sa fii corupt nici IC nici OOC?: Da/Nu DA
  • 5.11 Inteleg ca in cazul in care nu respect punctele 5.8 5.9 / 5.10  risc ban provizoriu?: Da/Nu DA
  • 5.12 Ai citit informatiile legate de aplicatie? :DA
  • 5.13 Ai citit regulamentul politiei? :DA
  • 5.14 Alte informații :-
Link to comment
Share on other sites

Domnule/Doamna Turcu Baclava,
       Dorim sa va aducem la cunostinta dupa ce v-a fost analizat complet CV-ul ca aveti o sansa sa prindeti un loc in 
Departamentul de Politie din Los Santos. Urmatorul pas important va fi testul teoretic prin care o sa fiti nevoiti sa treceti pentru a absolvi la gradul de  AGENT-PAZA.  Va sfatuim sa va pregatiti foarte bine deoarece locurile in politie sunt unele limitate!

Urmatorul pas pe care trebuie sa il faceti este sa cautati pe cineva la Penitenciarul de maxima siguranta Sandy Shores sau sa sunati la numarul unic de urgente si sa cereti un tester.Aveti 48 de ore din momentul in care am acceptat aplicatia , in caz contrar nu mai e valabila.


            DATA                                                                                                                                                     SEMNATURA                                                          
    
19/06/2023                                                                                                                               Sub-Comisar Dima Sierra-Cristiana

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share