Jump to content
×
×
  • Create New...

[HELPER] Jacob Ward 57190


Recommended Posts

Model aplicatie HELPER

 

 

 

Informatii din viata reala:

 

  • Numele real: Radu Stefan
  • Varsta reala: 18
  • Orasul unde traiti: Bucuresti
  • Cu ce va ocupati: Elev
  • Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Da, unul dintre aspectele principale ale caracterului meu este obiectivitatea.
  • Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Da, consider ca am reusit sa acumulez toate informatiile necesare in timpul petrecut pe server.
  • De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte): Imi doresc implicare. Imi doresc sa ajut persoane, imi doresc sa imi folosesc experienta in acest mod si vreau sa sustin acest server. Am fost in departamentul de politie timp de aproximativ 8 luni, iar in acest timp, pe langa atributiile de ASP, am avut si sansa de a fi TESTER. Prin prisma acestei oportunitati, am putut testa si verifica ce cunostinte au persoanele cu care sustineam teste, fiind, intr-un fel, o paralela a ceea ce ar trebui sa faca un Helper bun. Singurul lucru pe care mi l doresc este sa PRIMESC SANSA de a arata ca sunt capabil de a duce la bun sfarsit un task, fara intarziere si fara a esua. Consider ca pot sa pot contribui activ la echipa de staff si tot ce imi doresc este sa primesc aceasta oportunitate de a va demonstra si voua, dar si mie, ca sunt capabil sa ma implic si sa ajut aceasta comunitate. Imi doresc sa ma implic, asta este concluzia, si, daca considerati ca nu indeplinesc cerintele necesare pentru a face parte din echipa Staff, imi doresc sa imi ofer ajutorul si sprijinul indiferent.
  • Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte): Consider ca sunt o persoana carismatica, sociabila si saritoare. Imi place sa ajut oamenii din jurul meu, probabil si pentru ca imi doresc sa devin psiholog. Glumesc cand e de glumit si sunt serios cand este nevoie de seriozitate. Lucrez eficient si respect dead line-uri si imi place sa ma implic in orice, dar si sa ma focusez pe un singur target, daca este necesar. Incurajez orice persoana sa-si urmeze pasiunea, acesta fiind, pana la urma, cel mai important aspect. 

 

Informatii de pe joc:

 

  • Numele din joc (Buletin): Jacob Ward
  • Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): [AoW] Raduu
  • Ore jucate pe server: 880 ore
  • De cat timp jucati pe server: aproximativ 1 an si jumatate
  • Cat timp acordati serverului pe zi: 7-8 ore
  • Sanctiuni anterioare pe server: Ban 14 zile pentru Disconnect in RP, sanctiune pe care am primit o cand aveam putine ore (acum 1 an).
  • ID-ul din joc: 57190
  • Averea detinuta in joc: 3 milioane
  • Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu, am incercat sa socializez frumos in orice situatie si cu orice persoana, mai ales ca am facut parte si din departamentul de politie si acest lucru m-a educat, as putea spune, in a avea un comportament adecvat cu orice fel de persoana.
  • Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple): Nu, niciodata
  • Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?: As incerca sa preiau cat de multe tickete as putea, pentru a reduce timpul de asteptare al playerilor si pentru a imbunatati calitatea roleplay-ului. De asemenea, as incerca sa ajut prin oferirea de sugestii sau propuneri constructive(sper sa si fie asa:D). As vrea sa gasesc noi modalitati de a face playerii sa inteleaga faptul ca daca role play-ul se desfasoara corect, atunci si interactiunea sau distractia din timpul acestuia va fi pe masura. In schimb, daca regulamentul se incalca, unul dintre playeri va fi tot timpul in pierdere si, cum e si acea vorba, roata tot timpul se intoarce.
  • Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER: HELPER-ul preia tickete, raspunde si gestioneaza orice problema, participa la sedinte din cadrul Staff-ului, ofera orice fel de informatie necesara si, in anumite cazuri, contribuie la oferirea de sanctiuni. De asemenea, principala lui ocupatie este ea se asigure ca roleplay-ul se desfasoara corect si sa urmareasca, in anumite cazuri, comportamentul playerilor ulterior unui ticket sau unei probleme, pentru a observa daca o schimbare pozitiva a avut loc. Pe langa asta, un Helper poate contribui la desfasurarea anumitor evenimente organizate de staff, un bun exemplu fiind si The Purge.
  • Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?: Da
  • Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: DA
Edited by Raduu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share