Jump to content
×
×
  • Create New...

[ HELPER ] Rafael Oslen [ Marmael / ID: 8523 ]


Marmael
 Share

Recommended Posts

Informatii din viata reala:

 

Numele real: Murgescu Ioan Mihail Rafael


Varsta reala: 19


Orasul unde traiti: Timisoara


Cu ce va ocupati: Anul terminal la liceu si cred ca o sa continui la facultate, Universitatea de Vest din Timisoara pe profilul informatica in limba engleza.


Sunteti de acord ca trebuie sa lasati prieteniile deoparte si sa actionati corect in orice situatie?: Asta e clar


Cunoasteti la perfectiune regulamentul serverului?: Desigur


De ce credeti ca meritati aceasta functie (Minim 20 cuvinte):

      In primul rand, nu cred ca merit aceasta functie in totalitate, deoarece nu sunt un jucator foarte vechi, fiind activ pe server doar in ultima saptamana, strangand un numar de ore de aproximativ 60, insa consider ca as fi un candidat destul de ok datorita seriozitatii de care pot da dovada, aceasta nefiind doar pentru aceasta cerere, insa pentru ca sunt o persoana serioasa cand vine vorba de lucruri importante, cum ar fi ajutarea dezvoltarii acestei comunitati.De asemenea, am si o mica experienta in cadrul staff-ului pe diferite jocuri, gamemode-uri in comunitati atat romanesti cat si internationale ( owner pe un server de garry's mod zombie rp acum 5 ani, am detinut doua servere de MTA Roleplay cu peste 100 de playeri activi acum cativa ani, recent am fost owner pe serverul de counter strike al comunitatii UDP Romania, cat si grade pe alte comunitati mai putin cunoscute ), aceste lucruri putand fi o mica dovada a seriozitatii mele, insa sunt constient ca asta nu are o importanta desavarsita, deoarece nu am fost in staff niciodata pe FiveM deoarece eram dezamagit de roleplay-ul de aici, acordand doar acum cateva zile putin timp comunitatii FplayT, realizant ca este un server cu o seriozitate aparte fata de celelalte servere pe care am jucat. 
   
De asemenea, consider ca merit aceasta functie deoarece sunt rabdator cu jucatorii noi, imi place sa ajut, poate chiar m-ati vazut pe chat raspunzand de oricate ori am posibilitatea jucatorilor care au nevoie de informatii, insa in unele situatii nu depinde de mine, sau chiar unii nu iau in considerare raspunsurile mele deoarece ei vor un raspuns de la o persoana de incredere, aceea find o persoana desemnata de catre dumneavoastra, acest lucru insemnand ca un jucator oricat ar incerca sa ajute, nu o va putea face niciodata la fel de bine ca un helper. 
     Chiar daca nu am o experienta si o activitate foarte mare pe server, ma consider un candidat decent deoarece sunt dispus sa invat si sa imi iau in serios treaba, mai ales dupa discursul dumneavoastra din data de 2/06/2020, am fost miscat si doresc sa ma implic serios in bunastarea serverului, stiind intr-o mare parte cum va simtiti deoarece va vad implicati serios, nu doar pentru bani.


Descrierea dumneavoastra (Minim 20 cuvinte):

     Numele meu, cum scrie si mai sus este Murgescu Ioan Mihail Rafael, am varsta de 19 ani si m-am nascut la data de 6 ianuarie 2001, m-am nascut in judetul gorj, la spitalul din Turceni, fiind aproape mort si eu si mama mea, din cate mi au spus parintii, am crescut sarac, abia aveam bani de pe o zi pe alta, mai ales fiindca mama avea probleme de sanatate destul de grave de la nasterea mea pana destul de recent, am studiat in gorj, comuna plopsoru pana in clasa a VIII-a, dupa care, parintii mei lucrand in strainatate de aproximativ 3 ani, am decis sa ma mut la Timisoara, unde stau de 4 ani singur, nefiind o mare diferenta deoarece pana atunci stateam impreuna cu cumnata mea, dar in mare parte imi gateam singur, ma descurcam singur, casa fiind aproximativ un duplex, deci nu prea aveam treaba unul cu altul. In Timisoara, am intrat la liceu pe profilul matematica-informatica unde am ramas destul de dezamagit de lucrurile invatate la disciplina informatica, am inceput sa ma simt cumva dezgustat de sistemul de invatamant si urmeaza sa fac facultatea doar pentru o diploma... Sunt pasionat de informatica, cel mai mult de partea hardware, incepand sa "construiesc" pc-uri pentru colegii mei de la scoala acum 3 ani, sunt pasionat de asemenea si de fotografie, si de streaming, si de alte lucruri care nu mi vin acum in cap, pentru ca uneori am probleme de concentrare si ma pierd cand scriu lucruri lungi, insa sper sa ma descurc decent la aceasta cerere.
     
Sunt o fire serioasa cand vine vorba de lucuri care ma pasioneaza, cum ar fi implicarea in administrare,  ador sa ma implic daca imi place ceva, imi place sa ma fac folositor si sa ajut cat de mult pot, cum i-am spus si lui fujy in primele 2-3 ore de joc, insa imi place sa ma si distrez, fiind destul de glumet si ma consider o persoana destul de matura, invatand sa imi gestionez timpul, banii in mare parte singur la o varsta destul de frageda, avand un buget limitat de la o varsta de cred ca 13 ani, parintii mei fiind plecati in alte tari, iar eu primeam o anumita suma de bani, am invatat sa imi gestionez bugetul si sa strang din acei bani, permitandu-mi sa mi cumpar foarte multe lucruri dorite, unele mai devreme, altele dupa 7 ani de strans bani ( pc-ul meu, fiind la al doilea pc in 10 ani, trecand de la un pentium 4 pe care am invatat sa il overclockez la 3.5 ghz si sa ii fac upgrade la ram, deci sunt o persoana care tine de lucruri dar sunt si atent in ce investesc, preferand un lucru mai scump si mai tarziu daca acel lucru chiar merita )

    De asemenea am cunostinte in limba engleza destul de bune, fiind capabil sa port o conversatie in limba engleza cu usurinta, in cazul in care este nevoie.


Informatii de pe joc:

 

Numele din joc (Buletin): Rafael Oslen


Numele din joc (Steam, cel care apare pe chat): Marmael


Ore jucate pe server: 54


De cat timp jucati pe server: De cateva zile


Cat timp acordati serverului pe zi: Cred ca am stat peste 8 ore pe zi online


Sanctiuni anterioare pe server: Nu


ID-ul din joc: 8523


Averea detinuta in joc: aproximativ 100.000


Va stiti cu o reputatie proasta pe joc?: Nu, ba dimpotriva


Ati avut altercatii, discutii aprinse cu oricare dintre membrii staff'ului?(exemple):

Nu, toate interactiunile mele cu membri staff-ului au fost unele mai mult decat decente, sper ca si ei considera acelasi lucru.


Ce ati face diferit daca ati obtine aceasta functie?:

       Nu stiu neaparat daca este diferit, nefiind capabil sa vad fiecare miscare a fiecarui helper si neavand mari discutii cu ei, doar in legatura cu anumite "bug-uri" aparute, insa as da mai multa atentie jucatorilor noi, fiind atent sa invete cat mai usor si bine roleplay, fiind dispus sa le explic anumite situatii cat mai pe intelesul tuturor si sa ii fac sa inteleaga scopul acestui gamemode, sa se relaxeze, sa se comporte ca in realitate si sa fie mai intelegatori in anumite situatii cu care ei nu sunt obisnuiti, de exemplu sa piarda un roleplay, fiind un lucru foarte important deoarece daca niciunul nu cedeaza, devin certuri si alte probleme, injuraturi, etc.

      As incerca sa ma implic cat mai mult in roleplay-ul tuturor, fiind o persoana foarte sociabila, am tendinta sa ma bag in seama cu foarte multa lume, acest lucru ajutandu ma sa intalnesc multa lume, mai ales noua si sa ii ajut in cazul in care nu se descurca atat de bine, intalnind destul de multe persoane care nu se descurca intocmai bine la roleplay, insa, cum spuneam si mai sus, daca nu ai o reputatie pe server, unii nu te baga in seama si este destul de enervant daca vrei sa ajuti comunitatea si nu poti chiar atat de bine...


Cu ce credeti ca se ocupa un HELPER:

     Helperul, dupa cum ii spune si numele, in mare parte se ocupa cu ajutarea jucatorilor, atat noi, cat si mai vechi, in anumite situatii in care ei nu sunt capabili sa se descurce singuri, de exemplu cand te blochezi intr-un perete(cum pateste prietenul cu care joc des), insa si cu informatii utile, helperul fiind in mare parte un jucator cu experienta care este dispus sa ajute jucatorii noi, insa el poate fi responsabil si cu mentinerea unei atmosfere cat mai decente, putand fi delegat chiar sa sanctioneze in anumite masuri, anumiti playeri, insa asta depinde de la comunitate la comunitate. Insa la baza, cum am spus, helperul este un jucator mai experimentat care are timpul necesar pentru ajutarii jucatorilor in ceea ce priveste problemele minore, fara acces la prea multe lucruri, helperul fiind cel mai mic grad al staff-ului, iar un helper trebuie sa isi castige respectul si meritul pentru a promova, in cazul in care acesta vrea acest lucru. 


Aveți posibilitatea de a filma în situațiile în care este nevoie de ăsta? (Bandicam fraps obs)?:  Fara nicio problema.


Ești de acord ca orice minciuna/informație eronata din aceasta aplicație sa fie pedepsita cu ban permanent?: Sunt de acord sa-mi confiscati chiar si  calculatorul in cazul in care am mintit cu ceva.

 

Mai sunt multe lucruri de spus, insa nu vreau sa fac o cerere prea lunga.

Va multumesc pentru atentia acordata!

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Bestial said:

Contra - Prea nou pe comunitate pentru a obtine aceasta functie!

Aici ai dreptate intr-o oarecare masura, am scris si mai sus, vechimea este un factor important, insa nu cel mai important, un jucator vechi poate fi mai pregatit pentru o anumita sarcina dar in acelasi timp nu toti jucatorii cu o vechime foarte mare sunt capabili sa-si duca indatoririle la bun sfarsit intr-o maniera corespunzatoare, la fel cum nici jucatorii noi nu tot timpul sunt la un nivel foarte scazut, un jucator nou foarte determinat poate depasi jucatorul cu o vechime imensa in comunitate intr-un timp relativ scurt, exact ca proverbul "munca bate talentul", degeaba esti talentat daca esti lenes sau nu esti determinat sa faci un anumit lucru.

Iti apreciez comentariul si multumesc pentru feedback, o zi faina sa ai!

Link to comment
Share on other sites

Aici nu este vorba doar de calitatile pe care le are un om, in staff sunt strict supravegheate cunostiintele fiecarui membru referitoare aa gamemod, nu dorim persoane in staff care nu stiu 70/80% din activitatea si directia server-ului, este cu totul si cu totul o alta activitate aici si directie ceea ce pune pe primul loc persoanele cu o vechime in detrimentul unor persoane noi, avem nevoie de staff pentru a aduce informatii utile noilor jucatori despre: gamemod, RP, mafii si celelalte lucruri care se regasesc pe comunitatea noastra, iar nu jucator nou nu are de unde sa cunoasca toti acesti factori. Te rog sa iei acest comentariu ca pe un lucru constructiv si incurajator nu ca pe o respingere toala, spun doar ca nu este momentul si ca mai ai de invatat despre noi, raspunsul este tot CONTRA!

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Bestial said:

Aici nu este vorba doar de calitatile pe care le are un om, in staff sunt strict supravegheate cunostiintele fiecarui membru referitoare aa gamemod, nu dorim persoane in staff care nu stiu 70/80% din activitatea si directia server-ului, este cu totul si cu totul o alta activitate aici si directie ceea ce pune pe primul loc persoanele cu o vechime in detrimentul unor persoane noi, avem nevoie de staff pentru a aduce informatii utile noilor jucatori despre: gamemod, RP, mafii si celelalte lucruri care se regasesc pe comunitatea noastra, iar nu jucator nou nu are de unde sa cunoasca toti acesti factori. Te rog sa iei acest comentariu ca pe un lucru constructiv si incurajator nu ca pe o respingere toala, spun doar ca nu este momentul si ca mai ai de invatat despre noi, raspunsul este tot CONTRA!

Stai calm, sunt constient ca acest comentariu este constructiv si iti multumesc mult pentru atentia pe care ai dat-o acestei cereri, te pup si multa bafta in continuare!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share